Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

the-rider

da di je komora oblikovana da radi sa siromasnom smjesom, ne na starijim autima di se sa kantom toci benzina u cilindar  :smile:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

I da nevozis brze od 50km/h i saltas normalno brzine moze troziti 10l+ bez ikakve guzve. Stvar je kakav load (opterecenje) gasom radis motoru. Ako nepotrebno pretjerivas sa dodavanjem gasa, motor nece nesto osjetno brze ubrzavati, ali potrosnja raste brze od temperature u pecnici. Isto vrijedi i za kilavljenje u velikom stupnju prijenosa na maloj brzini npr: 50km/h u 5.
Memphis: Promjenis sve filtere, tekucine u pogonskom sklopu, ocistis usis od garezi i ocists injektore to je sta mozes napraviti bez otvaranja motora. Ostalo je zamjeniti letece, karike i tps. Iridiumke, platinke su osjetljive na visak benzina, stariji motori rjetko kada rade na steo smjesi, uvjek je bogata. Zato lako skuris katalizator kada je paljenje ili ubrzgavanje u klincu posto je platina katalizator. Za manju potrosnju ima pun kufer stvari, od aerodinamike, grafitnih i sl. premaza, ali najbitniji je eliminiranje ljudskog faktora u direktnom upravljanju motorom.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: the-rider  u 31 Prosinac 2016, 15:45:34
da di je komora oblikovana da radi sa siromasnom smjesom, ne na starijim autima di se sa kantom toci benzina u cilindar  :smile:
Ma ok moj je MPI pa zato ...
Citat: topolino  u 31 Prosinac 2016, 15:50:17
Memphis: Promjenis sve filtere, tekucine u pogonskom sklopu, ocistis usis od garezi i ocists injektore to je sta mozes napraviti bez otvaranja motora. Ostalo je zamjeniti letece, karike i tps. Iridiumke, platinke su osjetljive na visak benzina, stariji motori rjetko kada rade na steo smjesi, uvjek je bogata. Zato lako skuris katalizator kada je paljenje ili ubrzgavanje u klincu posto je platina katalizator. Za manju potrosnju ima pun kufer stvari, od aerodinamike, grafitnih i sl. premaza, ali najbitniji je eliminiranje ljudskog faktora u direktnom upravljanju motorom.
Pa dobro neće sad radit F1 bolid od njega ... samo ono što može doradit da radi kako spada ... bez izlaska iz tvorničkih okvira

topolino

Promjenit sve tekucine, filtere i remenje u autu. Ocistiti injektore, promjeniti  sve gumene cjevcice od vakuuma, ocistiti zaklopku gasa, promjeniti kablove i sjvecice to je min. sto mora napraviti. Po potrebi zamjena termostata, flush motora i sistema hladenja, zamjena potrosenih djelova.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Puno toga sam procitao al mi se nedaju pisat romani oko jednostavog auta ko iz kinder jaja....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Skoda90

Jbg s potrosnjom je trenutno tako,vozim samo kad moram i to je to.
Malo mi je zvrndala kutija od filtera zraka,jucer to sve rastavio i skontao da one 2 osovinice nisu dobro ni zategnute i to je bio problem,znaci kutija nije ni sjedala dobro na onu gumicu.Bila mi je *** i ona klapna za topli-hladni zrak na usisu i to sam sredio.
Morao sam kupiti i novi akumulator jer neki dan nisam mogao upalit na -10,a danas je npr bilo -20  :D:
Koliko sam citao znaci da je lambda on bi trosio preko 10l?

Na dijagnostiku se nisam mogao spojiti jer mi ocito onaj 3pinski kabal nevalja,ne ocitava ni sa elmom i sa onim drugim kkl valda.
Tako da cu naruciti novi taj 3 pinski.

Edit:vise ne gubi nista ulja,tj ne primjeti se mjeracu,znaci da je sve curilo na brtvama.

Memphis

3 pinski konektor moraš spojit na plus od akumulatora dok ukopčaš onaj jack. I radi samo preko KKL-a.

Skoda90

Da tako sam i radio,izgleda da je neispravan kabal jer mi je i kolega od kojeg sam ga posudio rekao da se nije mogao spajat u zadnje vrijeme.
Budem narucio drugi.

Skoda90

Danas natocim do cepa,i cujem nesto curi,pogledam ispod ono lokva goriva i sve sporije curi.
To prije nisam primjetio ali mi se cini da nije curilo dok nisam do cepa nasipo.
Doso kuc odma iso pogledat pumpu,na crijevima se cini suho ali oko nje je vlazno,bit ce da je do te brtve?
Sta je uopce ovo debelo crno crijevo sto ide pored pumpe i to mi je sumnjivo?


Miha.

Upali auto i vidi dal curi tu oko pumpe :joj:

the-rider

tako ti i treba kad tocis do cepa  :D:
lako moguce da pusta na tu veliku maticu oko pumpe, na gumicu
probaj je malo dotegnuti, samo pazi da je ne slomis
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

Upalio sam ista stvar je bila samo je kapljalo dolje,problem je u toj matici/plastici na njoj je izgleda pokidan navoj i nestisne pumpu kako treba.
Eto sad mi jasno odakle velika potrosnja  :rofl:

Pumpu za sad nebi skidao jer su crijeva kamen,znaci morat cu i njih mijenjat,tako da do daljnjeg tocim samo 3/4
Vjerujem da je iscurilo dobrih 5+ litara


the-rider

ma nije navoj sigurno problem, osim ako nije puknuta matica, to bis vidio izvana, gumica pusta ili je slabo stisnuta matica
probaj je dotegnuti, po mogucnosti je zagrij malo da nije ledena, za to ne trebas dirati cijevi
btw cijevi su plasticne, inace su tvrde
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

Ili je navoj ili ta gumica,otpustio sam ja maticu i ponovno stegnio ali uvijek mi ode ukrivo ili kao da proklizuje.Matica sad sjedi dosta cvrsto,bar se tako cini (isto kao i prije)a sad ko zna jel bi curilo ili ne.
Za vikend budem to malo bolje pogledao i rastavio.

the-rider

onda moguce da je skidana i zavidana po boku, jako grde su za lijepo zavidati
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.