Punto 55 nemirno radi i gasi se hitno pomoc

Autor Markozg2490, 06 Prosinac 2017, 00:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Ajde ti odvezi auto elektricaru da ti se nebi zapalio alternator.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Markozg2490

Auto je krepo i vise ne pali.. tj upalio je par puta s ful gasom i dimi ko lud cisti benzin se osjeti.. kolega PuntoZg je bio danas kod mene s dijagnostikom spojili ga i izbacio 4 greske: prve dvije iste za senzor tlak zraka i druge dvije za senzor lambde i senzor okretaja.. (ovim putem mu hvala do neba i oduzit cu mu se sigurno) ove druge dvije je odmah obrisao i vise se nisu javljale i nakon toga su ostale ove prve dve za senzor tlaka zraka.. nakon toga sam ga iso probat upalit i upalio je odmah i radio koda nista nije bilo ali brzo nakon pola minute je opet samo krepao.. i nakon togaga vise nismo upalili... ima tko kakvu ideju savjet ili preporuku kome da ga odvedem? Bobine rade bacaju iskre, benga dolazi na frgu... pumpa se cuje na kontakt.. vakum crijevo od grane do map senzora novo.. svjecice ispravne..ispricavam se svima sto sam otvorio par tema, sto sam naporan i dosadan s pitanjima i molbama ali sam stvarno bespomocan jer mi auto treba za posao a ja ga mogu samo gledat... ne mogu ni do servisa nijednog kad ne pali :neznam:

topolino

Vidis da diagnostika pali. Nabavi polovni MAP sa bilo kojeg MK1 fire isti su. To su modeli 55/60/75, sa 82 nisam 100% siguran. Ima ih nekoliko tu na forumu u za djelove pa nazovi  :to:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mihajlo90

Ja sam kod svoga probao upaliti bez MAP senzora i on pali i radi, ali onda smrdi nesagoreni benzin na auspuh. Ali se ne gasi. Kada sam njega isključio svjetlila mi je lampica brizgaljki.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


topolino

Bez MAP-a fila goriva skoro kao da radi na punom gasu. Tako ces samo sjebati motor
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mihajlo90

Citat: topolino  u 10 Prosinac 2017, 10:46:23
Bez MAP-a fila goriva skoro kao da radi na punom gasu. Tako ces samo sjebati motor
Ne vozim tako nego sam za probu isprobao.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Markozg2490

Danas toplije bilo reko idem ga probat upalit.. i nakon 10 sekundi verglanja upalio bez gasa cak ali radeci po zvuku na 2 cilindra.. sav sretan drzim malo gasa da se ne ugasi i da vidim dok ne postigne radnu temp dali ce se sto promjenit.. da napomenem auto je upaljen bez airboxa kompletnog... i nakon minutu sve je vise gasa trebalo da ostane radit pa sam ga malo isturirao.. bacao je sivkasto crni i plavkasti dim.. naravno sam se ugasio i opet nikako ga upalit..i odjednom vidi da se dimi naprijed ispod haube.. ono imam sta vidjet ... lokva ulja ispod auta.. cca 2-3dccl iscirilo.. sve poprskano po alternatoru i usisnoj grani.. i po auspuhu tj flex crijevu.. nezz odkud to svo ulje ali sudeci odakle je kapljalo je iz onog tanjeg crijeva sto ide s frge na airbox... jel mi masina kaput ili ima nade

the-rider

ako baca ulje na tu cijev od oduska onda da
skini cijev sa poklopca ventila pa vidi ako baca
i vidi da nemas previse ulja
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

2mario2

Prije budeš sa tim pokušajima paljenja, turiranja i ostalog skršio motor nego išta složio. Vozi to do mehaničara i nek ti popravi

Mike20

Auto bude upalio da i MAP crkne, sonda itd. Ali nebude upalio ako crkne senzor položaja radilice, obje bobine, ecu motora

Markozg2490

Auto je kod mehanicara..javim ishod cim sznam.. :ok1:

Markozg2490

Evo mr meho zvao i kaze otisao ecu... e sad jel samo on krivac to bumo vidli al ak on tak veli ocito je.. :ok1:

Markozg2490

Evo punto doso domeka.. radi ljepse nego prije promijenjen je ecu, citac koda i ono oko brave.. filter ulja i ulje isto tako jer je bila masina puna benzina.. auto sada lijepo radi ali i dalje gori lampica od ajnsprica meho veli da si promjenim map senzor i senzor temperature onaj na usisnoj grani i da bu se ugasila.. e sad jel to moguce nezz

Multijet

0989739290

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: