Punto 55 nemirno radi i gasi se hitno pomoc

Autor Markozg2490, 06 Prosinac 2017, 00:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Markozg2490

Pozz! Punto je odlucio malo me j.... u mozak.. sve je bilo super i odjednom je poceo sve nemirnije radit na leru.. pali super ali na leru nije htio radit nikako... radio je gore nego na 3 cilindra i nesto ga je stopalo.. nije htio vuc dam mu ful gas on ide gore nego na trecini gasa.. dimio je i odjednom prestao dimit.. i onda je bilo jos gore.. poceo je dimit oko fergazera i alternatora.. ko po skurenom dizelu.. ali dizel nije natocen sigurno.. sve se pocelo doagadat danas nakon sto sam slucajno prolio malo vode po alternatoru.. sad navecer sam ga upalio i dok je radio stari je drzao gas pa sam malo brake cleanera naspricao u klapnu i odjednom je prodisao i sad opet radi normalno ali mu je upaljena ona lampica od ubrizgavanja.. sta da radim pomazite

Mihajlo90

Map senzor ja mislim.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


2mario2

Na Bravu sam imao takve simptome. Ja sam promijenio svječice, kablove, bobinu i motorić lera i bilo je poslije super. Moguće da ti je jedno od toga jer je i meni ta lampica svijetlila i nakon promjene sve bilo super

Mike20

Upaljena lampica greške motora znači da je nešto crklo od senzora ili izgubilo spoj pa si ecu ne može "pročitati" podatak koji mu treba.
Polijevanje malo vode po alternatoru nebi trebalo izazvati opisane probleme, ako on dalje dobro puni-provjeri mu napon

Markozg2490

Auto sad normalno rdi i pali i vozi ko prije ali lampica od ubrizgavanja se ne gasi... kako da ju ponistim

tomozuki

Sa dijagnostikom, ali ako se ne gasi greska je jos prisutna
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

2mario2

Probaj ak imaš gdje uzet dijelove koje sam ti naveo jedan po jedan i riješit ćeš si problem. Ne vjerujem da je nešto drugo jer isto se ponašao i moj bivši Bravo. Dio po dio probaj i onda budeš vidio što je bio problem. Ja sam u kompletu promijenio tak da neznam sigurno reći što je točno, al jedno od gore navedenog je bilo pošto je auto radio dobro i lampica se ugasila. Meni nije bio nikakav senzor u pitanju

Markozg2490

Novi update: auto kad upali radi ko traktor i na niskom leru i nakon par puta sto dam gas pocne radit lijepo i tiho i poslije sve 5..znaci kad se ohladi kao da upali bez coka i svijetli ta lampica injekcije

Markozg2490

Ima neko tu s foruma iz zg da to malo pogleda naravno za suskavce

Mike20

Ne radi ti 1 ili 2 cilindra, vjerojatno struja, bobine, svjećice. Kad auto radi tak mi traktor, ugasi, ga, i izvadi jednu po jednu svjećice, pa ih provjeri

Markozg2490

Svjecice sam skidao i gledao sve su iste smjesa ok.. kabel na 1.cilindru je probijao jako i njega sam zamijenio ove ostale nisam dirao jer me 2 put struja posteno stepla

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

topolino

Zamjeni sve kablove, ako je probio jedan ostali nisu daleko.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Markozg2490


Markozg2490

Ali kad se to dogadalo nije mi jasno sta se to dimilo ispod fergazera i iznad alternatora u tom dijelu.. bas se dosta dimilo i smrdilo po mjesavini gume i dizela spaljene