Punto 55 nemirno radi i gasi se hitno pomoc

Autor Markozg2490, 06 Prosinac 2017, 00:54:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Multijet

J*** bi mu sve po redu, odmah nazad neka o svom trošku zamjeni.
Koji je to majstor?
0989739290

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Michael

Meni je to sasvim u redu. Sto ako klijent nebi bio suglasan s time da mu se promijene neki dijelovi za koje nije postojao dogovor i time poduplao trosak popravka? Kad nesto radimo, prvo je na redu odraditi samo ono sto je dogovoreno, a ako se nade jos neka greska/problem koji treba rijesiti onda se dodatno zove klijent i dogovara ponovno posao, da li odmah ili za neki sljedeci put.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Markozg2490

Promjenio sam map senzor i senzor temperature.. kako da sad resetiram tu injection lampicu?

Mike20

Probaj otpojiti kleme akumulatora preko noći, možda pomogne.
Ako ne, moraš na dijagnostiku, možda ima još greški

Multijet

Hebi ga, promjenio ecu,imobilizator- sigurno nije badava radio.
Trebao je nazvati i reći treba još to i to i ako stranka pristane popraviti auto i poništiti greške i bez upaljenih lampica isporučiti auto.
To bi po meni bilo ispravno.

Jedino ako su imali drugačiji dogovor. :neznam:
0989739290

Mike20

Prvo, ja bi skinuo kod s tog auta, A centrala motora se lako nabavi.
Možda je tak i napravio.
Pitanje je koliko je stručnjak uzeo za to.

Memphis

Citat: Markozg2490  u 13 Prosinac 2017, 22:21:16
Promjenio sam map senzor i senzor temperature.. kako da sad resetiram tu injection lampicu?
Nikako ... ako lampica i dalje svijetli znači da kvar nije otklonjen.

Markozg2490

#38
Citat: Mike20  u 14 Prosinac 2017, 20:22:27
Prvo, ja bi skinuo kod s tog auta, A centrala motora se lako nabavi.
Možda je tak i napravio.
Pitanje je koliko je stručnjak uzeo za to.
Hhah.. oprao me fino svjestan sam toga.. al najgore kad ne znas sam, nemres nista i jos ti auto hitno treba zbog posla... zvao sam Mrksu i razne servise ali svi bookirani jbg.. a ovaj je po struci autoelektricar i zna mehaniku (kao). E sad kolko me uzeo nezz.. ecu , citac i brava plus ulje i filter ulja 900kn s radom.. nezz.. auto sad radi ali kad je zgrijan znam ga upalit pa zna dic okretaje na 3000 i drzat pa lagano spustat.. ali ide lijepo ne trokira niti nis.. lampica gori i to me muci.. kleme jos nisam probao prek noci ostavit otpojene..moze li kvar bit negdje a da ga dijagnostika ne nade (tipa alternator,regler)? Jer jos prije su mi treperila sva svijetla na autu na leru.. sad vise ne odkad je doso sa servisa... iako su dns malo treperila kad sam isao na posao..i zanimljivo kad se to dogada s osvijetljenjem kad ugasim auto u rom trenutku nakon gasenja odmah mi zasvijetli na sekundu lampica od ulja..

Multijet

Kleme dole preko noći,novi ecu treba neko vrijeme da se"privikne", iako mislim da te struja zeza.
0989739290

Mike20

Lampicu greške motora pali kad ne može složiti smjesu (čita podatke o količini kisika preko sonde, tlap preko MAP-a, temp. usisanog zraka itd) ili kad ne može očitati podatak sa nekog senzora koji mu treba za rad. Na tom autu, tu lampicu NEĆE paliti: ako ne valja nešto s alternatorom, bobinama itd. niti će to biti vidljivo na dijagnostici

Osciliranje napona na svjetlima ima veze samo s alternatorom tj. reglerom na njemu.
TO lako vidiš, spoji voltmetar na kleme akumulatora dok motor radi u leru i dok su upaljena barem kratka svjetla, grijač zadnjeg stakla. Moraš imati minimalno 13V (13-14V)

Markozg2490

Evo novog problema.. danas dam kontakt da cu upalitbauto i odvrti pumpa i nakon toga pocne pucketat onaj relej kod map sensora veliki.. i naravno auto ne pali.. a ako okrenem kljuc i ne cekam pumpu da odradi neg odma verglam upali na 1.zub al nakon 5min voznje pocne se davit prek cetvrtine gasa.. pa lud sam vise (i vi samnom) :ljut5:

2mario2

Citat: Markozg2490  u 15 Prosinac 2017, 23:29:02
Evo novog problema.. danas dam kontakt da cu upalitbauto i odvrti pumpa i nakon toga pocne pucketat onaj relej kod map sensora veliki.. i naravno auto ne pali.. a ako okrenem kljuc i ne cekam pumpu da odradi neg odma verglam upali na 1.zub al nakon 5min voznje pocne se davit prek cetvrtine gasa.. pa lud sam vise (i vi samnom) :ljut5:
Jel se ti zajebavaš malo ili kaj? Zašto jednostavno ne odeš mehaničaru, MEHANIČARU ne frizeru i nek ti to složi. Pa neće ti se to složit pisanjem po forumu, a rečeno ti je kaj može biti. Ovo nema smisla više

Multijet

0989739290

eLaCiD

Tak je i ja se slažem s time u potpunosti... jeb'o forum i sve te zajebancije, tema ova tema ona kak ovo kak ono. Treba biti samo jedna grupa... Idi mehaničaru i to kao sticky. Fino otvoriÅ¡.. ne trebaÅ¡ niÅ¡t ni pitati.. sam otvoriÅ¡ pročitaÅ¡ Idi mehaničaru i to je to. E jebate jednostavnosti i veselja.. tolko vremena ovdje, a tek sad shvatio smisao foruma.  :facepalm:
:haha7:
098  38 77 11
elacid@net.hr