tupi udarac kod kretanja

Autor boriggy, 10 Srpanj 2018, 15:00:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

boriggy

Pozdrav, prilikom kretanja, ako sam dovoljno njezan sa popustanjem kvacila, nista, ali ako nesto naglije pustim kvacilo, cuje se tupi udarac. Takoder, kad se polako vozim u prvoj bez gasa, pa kada dodam gas, ista stvar. Auto ima 75000 km, 1,9 jtd 88kW. Ima netko kakav savjet? Kvacilo (set), neki od nosaca motora, zamasnjak, amortizer, kugla?

Pux

Citat: boriggy  u 10 Srpanj 2018, 15:00:56
Pozdrav, prilikom kretanja, ako sam dovoljno njezan sa popustanjem kvacila, nista, ali ako nesto naglije pustim kvacilo, cuje se tupi udarac. Takoder, kad se polako vozim u prvoj bez gasa, pa kada dodam gas, ista stvar. Auto ima 75000 km, 1,9 jtd 88kW. Ima netko kakav savjet? Kvacilo (set), neki od nosaca motora, zamasnjak, amortizer, kugla?

Jesi provjerio da su ti svi šarafi na kotačima zategnuti?
Meni je bilo isto to, i kad sam naglo zakočio se isto čuo tupi udarac.. ustanovilo se da nisu šarafi bili zategnuti do kraja (ne možeš probat prstima, moraš uzet polugu i probat)


Sent from my iPhone using Tapatalk

punto1976

Jel samo u prvoj? Mislim da ne bi trebalo biti, ali nemaš ništa drugo nego redom provjeravat jel šta otpušteno ili je nešto otišlo. Kreneš recimo od ovjesa i onda nosače motora.

Mike20

Citat: boriggy  u 10 Srpanj 2018, 15:00:56
Pozdrav, prilikom kretanja, ako sam dovoljno njezan sa popustanjem kvacila, nista, ali ako nesto naglije pustim kvacilo, cuje se tupi udarac. Takoder, kad se polako vozim u prvoj bez gasa, pa kada dodam gas, ista stvar. Auto ima 75000 km, 1,9 jtd 88kW. Ima netko kakav savjet? Kvacilo (set), neki od nosaca motora, zamasnjak, amortizer, kugla?

Zamašnjak.

boriggy

Citat: punto1976  u 11 Srpanj 2018, 07:17:32
Jel samo u prvoj? Mislim da ne bi trebalo biti, ali nemaš ništa drugo nego redom provjeravat jel šta otpušteno ili je nešto otišlo. Kreneš recimo od ovjesa i onda nosače motora.
Ma recimo da je najglasnije u prvoj. Kod kretanja. Kod ostrijeg saltanja na vecoj brzini, nista. Bas u nedjelju zapalio na godisnji, nadam se da mi ga nece auto unistiti.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


boriggy

Citat: Mike20  u 11 Srpanj 2018, 09:21:50
Zamašnjak.
Da, svakako sam u problemu jer sam na moru, nadam se da nebude nista do povratka, a onda metodom eliminacije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


danci1993


boriggy

Citat: danci1993  u 11 Srpanj 2018, 14:03:10
da nije nosac motora ?
Da, sve je moguce jos uvijek. Nema nekih sad posebnih vibracija ili teskog saltanja, a ne znam ima li na Cresu mehanicar, koji bi mi barem rekao: "Izdrzat ce jos 10 dana, ne sekiraj se!". :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Miha.

A jel se čuje kad otpuštaš kvačilo u 3. i 5. brzini?

boriggy

Citat: Miha.  u 11 Srpanj 2018, 14:40:30
A jel se čuje kad otpuštaš kvačilo u 3. i 5. brzini?
Nisam probao, ali pri vecim brzinama i naglijem saltanju, recimo kod preticanja.. Nista! A evo sad sam pod rucnom samo lagano cimao. Dakle, zvuk je definitivno tupi, ali nije ko da ce se auto raspast, ne osjeti se na karoseriji ili papucici.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Mike20

Kod naglog kretanja, poluge u zamaÅ¡njaku stisnu feder i doÄ'u u krajnji položaj. S vremenom to sve lagano dobi lufta, pa se jače čuje.
Samo svako od nas čuje stvari na svoj subjektivni način, tak da je teško reći točno.
Ali po ovome što si opisao, ili je zamašnjak ili nosač motora, je se čuje u trenutku kad se motor "napne" kod kretanja ili naglog puštanja kvačila.
Kuglu lako provjeriš, isto i križ poluosovina dal' ima lufta.

punto1976

to bi za zamašnjak i mogao skužit kod paljenja i gašenja motora, kad je u lošem stanju onda se čuju neki zvukovi u predjelu getribe, kad ima luft onda još lupi dodatno kod paljenja i gašenja i to netko iskusan mora skužit odmah.
A i u leru se čak čuje kao da getriba šrota zvuk. to su ti sigurno ti simptomi.

boriggy

Citat: punto1976  u 12 Srpanj 2018, 09:25:50
to bi za zamašnjak i mogao skužit kod paljenja i gašenja motora, kad je u lošem stanju onda se čuju neki zvukovi u predjelu getribe, kad ima luft onda još lupi dodatno kod paljenja i gašenja i to netko iskusan mora skužit odmah.
A i u leru se čak čuje kao da getriba šrota zvuk. to su ti sigurno ti simptomi.
Sto god bilo, nadam se da ce izdrzat do ZGa. Da me ne opeljese otocani u servisu. Do tad cu biti njezan prema kuplungu. Iako, autom se je do sada tako i rukovalo. Prvi vlasnik, nikad divljao, ne znam. Mozda ga gradska voznja muci. Imate kakav savjet kome na dijagnozu? Ili se ne smije reklamirati? :)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Tooutman

ImaÅ¡ Bertol-a u Velikoj Gorici, takoÄ'er je i Seb kao vlasnik na ovum forumu. ÄŒujem samo dobre riječi.
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

boriggy

Vratio se sa GOa. Malo cackao i iscackao sljedece. Sa mjesta kada cimam kuplung nista, kada su kotaci ravno. Kada smotam u lijevo volan, lupa, a desno nista. Ovjes? Vilica, kugla, homokineticki, mozda poluosovina lijeva? :(

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk