HHO sistem ili vožnja na vodu

Autor FileFixer, 18 Veljača 2008, 10:26:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Koliko ja vidim, sve ove kemije kod nas....su zapravo boosteri....znači, auto i dalje vozi na fosilno gorivo sa dodatkom HHO plina, sa nešto boljim odzivom na gas i minornom uštedom (nebitno kako).

Mene zanima dali je itko kod nas složio auto koji vozi samo na vodu? Znači, natočiš H2O i voziš. Bez potrošnje goriva.... (znam da ga u konačnici pokreće vodik iz vode)

Water-fuel car unveiled in Japan

Litra vode je sve što vam je potrebno. I to bilo kakva vrsta, iz rijeke, mora ili kišnica. Čak i japanski čaj može biti upotrijebljen.

Japanska korporacija Genepax u Osaki je predstavila automobil koji pokreće voda. Kompanija tvrdi da njegov elektromotor pokreće vodikov-dioksid.

'Glavna karakteristika ovog automobila jest da ne treba nikakav dodatni pogon. Moći ćete ga voziti sve dok uz sebe imate bocu vode da ju povremeno dodate,' kaže Kiyoshi Hirasawa, izvršni direktor u Genepaxu.

Jednom kad se auto natanka s vodom, specijalno napravljeni generator oslobaÄ'a elektrone iz vode i naposljetku proizvodi električnu energiju.

'Preporučujemo naš sustav jer s njim ne trebate dodatnu infrastrukturu za punjenje baterija, kao što je slučaj s većinom automobila ovog tipa,' napominje Hirasawa koji se nada da će auto biti predstavljen na nadolazećem G8 summitu u Japanu.

Prema podacima kompanije, litra vode dovoljna je da se u automobilu vozite jedan sat, brzinom 80 km/h.

Ideja je patentirana, a iz Genepaxa se nadaju da će ostvariti suradnju s japanskim proizvoÄ'ačima automobila kako bi proizvod postao svima dostupan u bližoj budućnosti.

A kako cijene goriva rastu i ljudi traže ekonomičnije i ekološki prihvatljivije alternative, industrija automobila će uskoro morati ponuditi zamjenu.


zvrk


dsinep

Ma da, zamisli propalo.
Naivno je bilo misliti da bude nesto s toga.
Sad kad bude nesto vise el. auta, proglasit ce deficit litija-i to ce propasti

Tony

Ma sve ce to zazivit jednog dana, sad je samo pitanje dal cemo mi taj film gledat ili ne. Al jedno je sigurno, jeftine voznje nece biti, uvijek ce postojati neki nameti, pa mora drzava zaradit. Jeftino se mozes vozit samo na biciklu, makar i tu moras pazit di i kako se vozis jer murjaci kaznjavaju voznju po nogostupu gdje nije oznacena biciklisticka staza. Tako da kolko sam skuzio najbolje je pjeske :)

zvrk


FileFixer

Neprijatelj broj 1. To je ono čega se ljudi koji rade ovakve stvari najviše i boje... Puno je love i puno života u igri da bi "veliki" to dozvolili. Pomalo se čudim hrabrosti Ivana jakobovića da ide u javnost sa ovim stvarima.
Imam i ja jedan projekt sa strujom for free, ali to neče izaći nigdje jer ne želim da me pojede mrak. Jbg, tako stoje stvari, nažalost.

                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk


venom

Moj prijatelj slaže hho za golfa 3 vr6, samo je problem šta je linčina i projekt je pri kraju već više od godinu dana i nikako završiti.
To bi bilo kao ušteda u gorivu, nekih 30ak% ako se dobro sićan.
Po njegovom opisu nije teško ni skupo ako znaš šta radiš.
Njega je ispalo materijal + comp koji će upravljati sve to cirka 1500kn, ako ne i manje.

zvrk

neće taj HHO nikad zaživjeti....već je jako dugo prisutan...i ništa od toga...

ali ova fora sa kavitacijom vode....može...pogotovo ako nema neke komplicirane dijelove i ako nema opasnosti...kao što postoji sa HHO....

već i ptice na grani znaju da je odavno izumljen auto na vodu...ali nemoguće je to komercijalno primjeniti iz tisuću razloga...

jedino je moguće ovako...kao gosp. Jakobovic (ili sa Ć kao zzip )....pa si to sam ugraditi uz pomoć ovakivih ljudi.... druge nema...


topolino

Ok. Neke stvari stoje sto se dosada napisalo vezano za hho ili 2H2O2 kako je kome draze. S druge strane ima takve baljezgarije posebno na predzadnjoj stranici u poduzem postu. Prva dva zakona termo dinamike su apsolutna i tocka. Problem nastaje kada se nadu "znanstvenici" za koje je vrhunac pretvorbe energije uzeti kantu benzina i zapaliti ju. Da su uzeli loz ulje i probali zapaliti nebi islo jer loza negori ili ... :D
Kod mayera sam sam skuzio da njemu el. struja sluzi kao inicjator ili katalizator procesa koji ubiti koristi energiju elektrona ili molekula vode. Prema tome niti jedan od prva dva zakona termodinamike nisu prekrseni jer nikakva nova energija nije stvorena niti je izmisljen perpetuum mobile jer koristena energija elektrona iz molekule vode se ponovnim spajanjem vodika i kisika vraca na nulu tj. pocetno stanje. Da se po tome prekrsio i jedan zakon termodinamike onda bi fizija i fuzija bili nemoguci i po tome znanstvena hereza. Veliki igraci: njih apsolutno zaboli kita dali je to nafta, struja, voda, orgon ili drkon. Jedina njima vazna bilanca jest da se moze naplatiti, a sto se moze naplatiti moze se i kontrolirati. Kontrola protoka energije znaci kontrola svijeta, a nitko jos nije nasao dovoljno jednostavni izvor energije za kontrolirati da zamijeni naftu :)
Vakuum: zasto se svemir kaze da je vakuum? Zato jer je apsolutni tlak 0 bar. Sto se nemoze reci za pritisak koji zna biti nemjerljiv. Svemir je juha svega i svacega od prasine, plinova, planeta, sunca i najvaznije raznoraznih oblika energetskih zracenja koji stalno zrace zemlju i 99% njih ostaje u ionosferi onaj 1% ulazi u interakciju sa O2 i nastaje O3 znan kao ozon. Koga zanima vise o ionosferi kako funkcionira neka pode na tecaj radio amatera pa cemu biti puno jasnije. Jeli tko od vas bio montirao TV antenu i iznenadio se kada ga je stresla struja na jeziku. Ja sam zubima skidao izolaciju pa me je stresla struja. Nakraju mi elektronicar kaze da se na anteni od TV-a inducira napon od cca 5V. Neka mi onda netko kaze da teslina teorija nije tocna :P
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cupavica lorena

ne razumijem se previse ni u kemiju ni fiziku ali volim svasta probati,2009.na e-buyu sam kupio hho generator i ugradio u audi100,2.2e,85kw,86.godina,imao je tada 90000tkm,danas ima 100000 vise,prolazi ekotest na tehnickom bez ikakve brige,u spremnik stavim 0.8dcl destilirane vode,cca 20dkg kalij hidrooksida,to je dostatno za 2500km voznje,nikakvih problema sa nicim nisam imao,autu je potrosnja izmedju 6.5 i 7 litara bezolovnog zadnjih 100000tkm,koliko trosi samo benzina bez hho-a pojma nemam nikada nisam mjerio,koliko stedim u postocima isto neznam,sto i tko se u koga pretvara nemam pojma,i ne zanima me,135 dolara je kostao kit preko bare i u posti u zagrebu cca 450 kuna njihovi cirkusi,ugradnja je trajala nepunih sat vremena u auto,ukratko moje iskustvo sa hho generatorom,ili kako god ga nazvali
ako nemate hobi,kupite fiat

mesa

Sto se tiče HHo ja sam imao lično iskustvo prijatelj mi se bavi tim on i jos jedan momak sa njim  po struci je auto elektricar i sebi je to uradio Ubacio je prvo generator od 16 ploča i to na pezo 307 2.0 benzin i ima itekake ustede on ima bord kompijuter u autu i odma prati potrosnju po gradu mu je potrebna amperazza od 5-6 ampera da bi auto spustilo potrosnju a na otvorenom mora amperazu spustit 3-4 ampera jer auto uopce ne spusta potrosnju ako ne regulise amperazu pogotovo na otvorenom i uopce nije ugradio varalicu za sondu

a sto se tiče vuče auto auto ide dosta bolje ali osjetno bolje

-sad planira generator od 19 ploca pa ici na 25 da vidi kako ce biti

A hho su ubacili i na starog pezo 305 1.9 dizela i njega drze od 4-5 ampera i testiran na infuziju potrosnja litar spustena znaci aut trosi 4 litra na otvoreno a gradi 5-5 do 6 a prije iso i preko sedam a rasklapali su motor pezo nema garezi uopce motor cist ko suza
a oko 6 mjeseci vozen na hho
i sve preko pet ampera na njemu je nije mu bas odgovaralo kazu dizalo potrosnju a i znalo ga gusit

i hocemo da probamo meni u jtd 1.9 da ubacimo da probamo ali ja imam problema sa autom skoro je klupljen pa planiram da ga sredim prvo otiso map senzor pa sad maf
tako hocu da ga sredim pa onda cu ubacit da vidim kakvi su efekti i napisat cu kakvi su efekti

i napisat cu sta se desava sa generatorom od 19 ploča ili 25

i njihova neka procjen da jedno 4 ampera STAVIMO  kad ubacimo U jtd i da stavimo iza maf senzora da ce mu to biti dovoljno jer previse plina bi ga gusilo i pravilo probleme




devaST

Ljudi da previse se nezamarate pitaj te sve sta vas zanima korisnika na forumu pod imenom ratz hell on zivi od ugradnje hho sistema i tu nema neke filozofije velike. ja sam sa njim ugradiva i sisteme koji rade i na 15 pa i vise ampera. a tu neigraju brojevi ploca toliko nego smjesa. da postoji tu i malo slozenosti tipa elektronika dí se pomocu nje igra sa dotokom goriva. tj. smanji se gorivo pa se vodikom nadoknadi benzin/dizel. ja trenutno sa njim planiram na svom autu slozit sistem koji moze ic sa ustedom do 80%, ali je problem sta tribaju ploce bit ne od siromasenog inoxa nego od titana ali problem ih je nac. tako da ce vjerovatno za prvu ruku ic obicni sistem, samo bolja verzija koja neide preko usisa nego sa sistemom direktnog brizganja da ide zasebna sprica po cilindru. ako ikoga ista zanima nek u google upise hho sistemi osijek i nek ode na njihovu stranicu pa nek trazi sta ih zanima.

venom

Pričao sam o golfu u kojeg je prijatelj ugradija hho, i njemu je potrošnja pala za kojih 25% ako ne i više, ali se malo s njim vozi i neke glupe relacije, pa zaboravi tu i tamo zapisati kilometražu.

FileFixer

Da li ima netko kakvog iskustva sa "HHO generatori Osijek" ?

                          E=mC^2 +/-3dB