Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

Elra

Mislio sam da svaki Bravo Mjet ima DPF...

Gemist Nino

Ne znam stvarno zašto nema,al očito nisu svi isti motori,al bolje da ga nemam,zezancija je s tim kad se zastopa!

Elra

To je jedna od vecih gluposti kod novih automobila, pored start&stop sistema.
OK dok je automobil nov, ali poslije...

ccm

Bok,

Eto moj Bravo broji 22k kilometara u 3 godine pa da iznesem svoje utiske.

Za sada je sve u najboljem redu :care1: sto se glavnih dijelova tice.
Od "sitnica", culo se cudno struganje iz desnog prednjeg kotaca kad bi skretao u desno. Kao da neka guma u ovjesu skripi. Ali to je nestalo. Moguce da je od stajanja jer auto prve dvije godine nije puno vozen. nemam pojma.
Druga stvar koja malo iritira je sto mi lupka nesto iza. Kao da polica poskakuje. Ali ne mogu skuzit kaj to lupka.

Inace je sve ok, potrosnja je izmedju 6 i 6,5 litara, nije da se naganjam, ali nije bas ni da sam penzioner. U centar grada ne zalazim, ali svakodnevno sam na autoputu pa ajmo rec da je to neka kombinirana potrosnja.
jedan tank, prije mjesec dana sam bas isao probat vozit stedljivo, i konacni rezultat je bio 5,2 litre. Ista ruta kao i svaki dan, gdje inace ide potrosnja do 6,5. Moglo bi se to jos snizit, ali onda bi vec smetao ljudima na cesti.

Sve u svemu ja sam zadovoljan s autom, mada sam uvijek bio skeptican prema "talijanima".  :ok:
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

pirec

Evo da i ja neku napišem,znači u 1 mj.ove godine na 42000,promjenjena mi je letva volana zbog što večina vas koliko sam vidio na forumu misli da je struganje u volanu,ali nije nego je letva...jučer sam bio na 52000km na redovnom servisu..znači ulje,filter ulja,peludni filter,i zadnje disk pločice i kod pregleda vozila ustanovljen je novi problem.Šprungirala(napukla) je ispušna grana iznad turbine e sad s obzirom na 5.godišnju garanciju letva je ušla u nju zbog relativno malih kilometra i redovnog servisiranja a nadam se da će i ova grana ući u nju bar tako kažu u servisu,zato obratite pozornost na te dvije stvari.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

puntoTDI

Jbt Fiat u zivotu nije napravio turbo benzinac da grana ne šprungira. Mi s GT-ima smo ih se našvasali.

ccm

Citat: pirec  u 19 Srpanj 2012, 19:57:07
Evo da i ja neku napišem,znači u 1 mj.ove godine na 42000,promjenjena mi je letva volana zbog što večina vas koliko sam vidio na forumu misli da je struganje u volanu,ali nije nego je letva...

Hm, pa nije bas mala stvar  :shock: I ja imam uskoro servis pa cu im rec da mi pogledaju tu letvu. Nebi bas bilo zgodno da mi u voznji kotaci odu svaki na svoju stranu...
E da, kak je to sa garancijom. Mislim da sam ja vidio u papirima da je 2 godine garancija, a kupljen je 2009. Znam da Fijat sad daje 5 godina, ali kad su tocno poceli s time?
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

Gemist Nino

Pa moj je 2008,bilo je 2 god.,a mislim da od 2009 je pocelo 5 god garancija!

ccm

TNX. Morat cu to malo bolje pogledat.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

marloz

moj je 2010 i imam 2 godine garancije ...

pirec

DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

ccm

Pa majku mu, kaj je to onda od salona do salona ovisilo? Ili se automatski odnosi na sve kupljene poslije odredjenog datuma, pa da ni ne znamo?
Sve u svemu, pitat cu ja jos njih na servisu, samo me malo muci xenon onda koji sam ugradio, posto sam bio uvjeren da imam 2 godine gar...
Nebu mene niko v mojoj koruzi...

marloz

Citat: pirec  u 20 Srpanj 2012, 15:36:46
moj 2008


ne kužim ... znam da si i ti uzeo u AC jel tako ?? pa i get ima 2 godine ako se ne varam ... mogao bi poslat pm SEB-u

pirec

5 godišnje jemstvo se doplaćivalo i da uzeo sam u AC-u.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

pirec

Citat: ccm  u 20 Srpanj 2012, 15:52:01
Pa majku mu, kaj je to onda od salona do salona ovisilo? Ili se automatski odnosi na sve kupljene poslije odredjenog datuma, pa da ni ne znamo?
Sve u svemu, pitat cu ja jos njih na servisu, samo me malo muci xenon onda koji sam ugradio, posto sam bio uvjeren da imam 2 godine gar...
Xenon sam ja ugradio prve godine i nema ti veze s garancijom.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!