Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

buzz11

Ne sekiraj se. To je Fiat. Meni na potpuno novom nesto lupka nazad lijevo. Mislim da je polica, ali nisam 100% siguran.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

AntonioK

znaš da mi se čini da ta polica bubne jer ima neki luft .Kod starog mi brave nikad nije bilo ovakvih duhova

buzz11

ja sam bio cackao po njoj jer mi je odmah od prve minute nesto kuckalo i ima lufta. kad ju rukom gurkas onda napravi taj bump. izvadit cu ju van pa vidit jel se i onda cuje.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

get

Da li mogu medicinskom špricom izvuči višak kočione tekućine?

Jučer sam primjetio da je iznad maksimuma. Ne znam zašto je porasla količina, jer sam bio mijenjao disk pločice i kočionu. Onda je sve bilo OK, ali sada, nakon što sam riješio i mjenjač, primjećujem da je tekućina iznad maksimuma.

Da li to mogu sam izvaditi, a da mi se Å¡prica ne rastopi, ili da mi to u servisu naprave?

Puntigamer

moguće da je porast nivoa tekućine povezan s pedalom kumpluga jer se koristi kočiona tekućina umjesto sajle za kumplug a tebi su getribu skidali  :neznam:

get

Da, da to su sigurno morali podešavati.

Jer sad mi kvačilo lovi odma, ne na pola (ne znam jel to dobro ili ne, ali tako je sada)

I možda je sada sve dotegnuto pa ima manje mjesta za hidrauliku na kvačilu nemam pojma.

Uglavnom, javio mi servis da samo navratim pa će mi uzvaditi taj višak.


gt3

Citat: get  u 10 Lipanj 2014, 09:21:01
Uglavnom, javio mi servis da samo navratim pa će mi uzvaditi taj višak.

gdje si bio na servisu? gledam kud bi isao, sve me strah, imao sam losih iskustava sa svima u Zagrebu i okolici!

get

Ja već zadnja dva redovna servisa i dva popravka sam radio kod Mrkše.

Za sada nemam prigovora na njihov rad i komunikaciju.

buzz11

Jel itko od vas ikad otisao kod Bertola? Ja od tamo nosim izuzetno pozitivna iskustva.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

franjo-fritz

Citat: get  u 10 Lipanj 2014, 14:42:59
Ja već zadnja dva redovna servisa i dva popravka sam radio kod Mrkše.

Za sada nemam prigovora na njihov rad i komunikaciju.
. Potpis.....iako ima kud i kamo boljih al nisu sponzori pa ih nesmijem reklamirari....ugl znam za tog covjeka ima servis iako nije ovlasteni al zato slaže ferdje,corvete,amg, 911 porsh itd.poznam ga godinama i stvarno sve najbolje o njemu Kao i od mrkse i kolmana
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

marloz

Citat: get  u 10 Lipanj 2014, 08:20:56
Da li mogu medicinskom špricom izvuči višak kočione tekućine?

Jučer sam primjetio da je iznad maksimuma. Ne znam zašto je porasla količina, jer sam bio mijenjao disk pločice i kočionu. Onda je sve bilo OK, ali sada, nakon što sam riješio i mjenjač, primjećujem da je tekućina iznad maksimuma.

Da li to mogu sam izvaditi, a da mi se Å¡prica ne rastopi, ili da mi to u servisu naprave?

ja sam to već nekoliko puta uradio ... samo ne na bravu nego na puntaču ... prije tehničkog  :D

ništa se nije otopilo .. s tim da sam ja izvadio skroz do min. i onda nadolio kočionu do max. ..

get

Hehehe, fino fino.

Ma ako su rekli da će oni izvaditi, onda nek izvade.

Ne znam di bi poslije prolio tu tekućinu? Tako da . . .

marloz

Citat: get  u 11 Lipanj 2014, 09:22:33
Hehehe, fino fino.

Ma ako su rekli da će oni izvaditi, onda nek izvade.

Ne znam di bi poslije prolio tu tekućinu? Tako da . . .

a ja sam je stavio u plastičnu bocu, dobro zatvorio i bacio u smeće jbg ... neko ekoloÅ¡ko rjeÅ¡enje je  ;) :D 8)
aj svakako je najbolje da ti oni na vakuum izvade i ponovno natoče ...
ja sam na bravu mijenja nakon 2 godine kako stoji u uputama mada mislim da ne treba al za trošak od 80 kn ulja stvarno mislim da se može učinit

get

Ma treba mijenjati.

To je i za kuplung i kočnice.

Čak u uputstvima stoji ako se nalaziš u vlažnom području da treba mijenjati i češće.

Samo ne znam sada kada sam mijenjao da li su praznili i za kvačilo, jer je onda malo proškipala papučica dok sam otpuštao, ali sam to malo podmazao pa nema nikakvih zvukova više.

get

Kako se zna kada je akumulator prazan kada nema lampice za akumulator?



Moj je trenutno na 53% health-a, pa ne znam koliko to još može izdržati?