Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

Mike20

Negdje sam čitao da radi ali je prijem slabiji

AntonioK

tako sam i mislija,ali probati ću i ovako mi radiostanice šuškaju

Mike20

Kad se spomene shark antena, pomislim na nekog racing farera :lol

Imaš ih po 10tak dolara.

http://www.aliexpress.com/item/Fiat-Bravo-shark-fin-antenna-special-car-radio-signal-aerials-newest-design/2046923718.html

Al bolje su ove oldschool erektirane antene  :lol

Mike20

Daklem,   prilikom vožnje, kod ubrzanja, volan se znao tresti i lagano lupkanje povezano sa vibracijama. Naravno, sumnja je iÅ¡la na poluosovine i njihove Å¡alice te križeve. Nakon Å¡to sam skinuo Å¡alice, jedna je imala iznutra lagane udubine i križevi su imali malo lufta, iako to nije bilo ni blizi kritičnog, na Alfistima sam s čovjekom dogovorio reparaciju.

On je šalice iznutra navario, brusio, napravio kaljenje, novi zamjenski križevi, i cijela priča je koštala 200 ojra komplet sa svime. Vibracije i lupkanje su se smanjile dosta, al opet se lagano čulo. Posumnjao sam u vanjski homokinetički zglob, iako nije imao onih klasičnih simptoma lupanja kod full smotanog volana niti je imao jako lufta kad sam ga na skinutoj poluosovini micao rukom, masti je bilo u njemu.

Onda sam odlučio zamijeniti taj "sumnjivi" lijevi homokinetički zglob-i sad nema više nikakvog lupkanja.
Pošto nisam bio 100% siguran da će to biti riješeno, uzeo sam najjeftiniji zglob marke Pascal za 240kn s popustom. Iznenadilo me što je na kutiji pisalo Made in Japan. Baš me zanima kak će dugo trajati pošto je originalni SKF 2200 kuna bez popusta ;D

Mislio sam da je ovaj od 240kn kartonski, al dobro izgleda, kaljen je iznutra, čak za tu lovu dobiš s njim i mast, šelne i manžete ;D

Jedina razlika je što originalni ima vanjski promjer 92mm,a ovaj 86mm što ne utječe na ništa kod montaže tak da nisam mogao staviti originalnu plastičnu manžetu nego gumenu koju sam dobio snjim


get

Sad ćemo pratiti koliko će izdurati.

Pa koliko original homokinetički doÄ'e kada je SKF 2200?

Mike20

Pa mislim da SKF radi originale, al samo mislim. Nisam pitao u ovlasštenom koliko je original.
Piše da je isti na Stilu 1.9jtd 2001,

get

Sad sam pogledao.

To bi ovo trebalo biti



Sada se prodaje kao cijeli KIT (eper: 77366001), po cijeni od 150-160â,¬, al mislim da kod nas to bude i niža cijena od one na eper-u. (to je valjda onaj unutarnji)

https://www.fiatdalys.lt/en/catalog/part/?dalies-numeris=77366001&part-number-search=

Tako da mi se cijena originala čini fer.

A ako ti je trebao ovaj vanjski

on je nekih 110â,¬ (eper: 46308126)

Il sam pobrkao dijelove?

Koji je tvoj kat broj po fiatu?

Mike20

Ak je cijeli zglob originalni 100ojra onda nije ni čudo da ne valja, po toj cijeni je kod nas marka Spidan, a inače samo oem fiat križ šalice tolko košta tak da ne znam kaj reći

get

To je ovaj drugi dio, križ iliti spider tripode

Mike20

Ma da, htio sam reći da taj "mali" križ košta ko i cijeli zglob, a u zglobu je isto vrsta križa. Onda je original križ ili preskup ili je original zglob prejeftin. Kako bilo, vidjet ćemo dal japanci mogu napraviti šrot, ak je original izdržao nešto preko 100 000km, nek ovaj izdrži 20-30 000 km s obzirom na cijenu. Meni je bitno da sa identificirao kvar.

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 03 Srpanj 2015, 07:10:42
Daklem,   prilikom vožnje, kod ubrzanja, volan se znao tresti i lagano lupkanje povezano sa vibracijama. Naravno, sumnja je iÅ¡la na poluosovine i njihove Å¡alice te križeve. Nakon Å¡to sam skinuo Å¡alice, jedna je imala iznutra lagane udubine i križevi su imali malo lufta, iako to nije bilo ni blizi kritičnog, na Alfistima sam s čovjekom dogovorio reparaciju.

On je šalice iznutra navario, brusio, napravio kaljenje, novi zamjenski križevi, i cijela priča je koštala 200 ojra komplet sa svime. Vibracije i lupkanje su se smanjile dosta, al opet se lagano čulo. Posumnjao sam u vanjski homokinetički zglob, iako nije imao onih klasičnih simptoma lupanja kod full smotanog volana niti je imao jako lufta kad sam ga na skinutoj poluosovini micao rukom, masti je bilo u njemu.

Onda sam odlučio zamijeniti taj "sumnjivi" lijevi homokinetički zglob-i sad nema više nikakvog lupkanja.
Pošto nisam bio 100% siguran da će to biti riješeno, uzeo sam najjeftiniji zglob marke Pascal za 240kn s popustom. Iznenadilo me što je na kutiji pisalo Made in Japan. Baš me zanima kak će dugo trajati pošto je originalni SKF 2200 kuna bez popusta ;D

Mislio sam da je ovaj od 240kn kartonski, al dobro izgleda, kaljen je iznutra, čak za tu lovu dobiš s njim i mast, šelne i manžete ;D

Jedina razlika je što originalni ima vanjski promjer 92mm,a ovaj 86mm što ne utječe na ništa kod montaže tak da nisam mogao staviti originalnu plastičnu manžetu nego gumenu koju sam dobio snjim

.....meni samo u 6-toj pri laganom gasu ili lakšem opterećenju vibracije lagane na volanu. Trebam li nekako reagirati...... :82:
....i tata bi sine...

Mike20

Ak si eliminirao gume ei felge kao izvor vibracije, auto na dizalicu i skini poluosovine pa provjeri, odmah promjeniš mast

156 sp1 rosso

Citat: Mike20  u 10 Srpanj 2015, 14:40:40
Ak si eliminirao gume ei felge kao izvor vibracije, auto na dizalicu i skini poluosovine pa provjeri, odmah promjeniš mast

......budem provjerio hvala :ok:
....i tata bi sine...

Bokyyy

Da ne otvaram novu temu, zna mi se desiti ponekad samo u 3. brzini kako dajem lagano gas da auto lagano trza, cistio egr ventil i maf senzor koji su bili relativno cisti, ali opet ista stvar... Zna li ko sta bi moglo biti? Na diagnostici nema gresaka. U pitanju je bravo 1.6 mjet 105ks
Once Fiat, Always Fiat!

ccm

Kako trza? Cuka kao da neravnomjerno prima gas? Onda mogu bit dizne ili kuplung tj zamasnjak. Ili se trese na volanu? Onda bi mogli bit unutarnji zglobovi na poluosovinama, to im je navodno mana...
Nebu mene niko v mojoj koruzi...