Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 10 Gosti pregledava ovu temu.

AntonioK

misliš da nema boljih i kvalitetnijih djelova od orginala?

get

Ma ima. Nisam to rekao.

Znači imaš druge dvije opcije, tipa Tokic, AutoKreso, nebitno, Lemforder ili TRW. Nisam siguran da postoji išta bolje trenutno na tržištu.

Cijena lemfordera je 1100kn, a TRW je nekih 900kn.

Original je 970KN (koja je TRW) i dobivaš tri godine na ugradnju i dio.
Po meni nije bilo bolje solucije osim ići mijenjati pojedinačne dijelove na samoj vilici.

Ne znam, ako ti znaš koji bolji dio reci.


AntonioK

ne kužim ja baš te dijelove(orginal ili zamjanski) po mom iskustvu zamjanski djelovi su mi bili trajniji na autima nego tvornički tj.prva ugradnja..kvačila,lamele,amortizeri....

get

Pa netko taj dio mora raditi i za original.
Nekada je to ista proizvodna traka, jedan je sa oznakom OEM (Fiat/Lancia/AlfaRomeo itd), nekada nije.

Recimo filter ulja uredno stavljam purflux, koji mi miljama bolje djeluje od originala, a duplo jeftiniji.
Sa druge strane, orig Filter zraka mi je jeftiniji od bilo kojeg branda kao zamjenski dio.

Recimo sada sam stavljao zadnje disk pločice original, koje su po mom sudu puno preskupe, ali nisam želio mijenjati kombinaciju zbog diskova.
Kada diskovi doÄ'u na red, ići ću na najbolji zamjensku varijantu koja će sigurno biti jeftinija od originala.

Po meni jedino možeš uštedjeti ako stavljaš najjeftinije no name dijelove.
Recimo, mogao sam neku bezimenu vilicu za 560kuna ugraditi, ali to isprobavanje prepuštam nekom drugom.

AntonioK

ne jeftino, nego od nekog renomiranog proizvoÄ'aća

pirec

Citat: get  u 30 Srpanj 2015, 14:03:02
Ma ima. Nisam to rekao.

Znači imaš druge dvije opcije, tipa Tokic, AutoKreso, nebitno, Lemforder ili TRW. Nisam siguran da postoji išta bolje trenutno na tržištu.

Cijena lemfordera je 1100kn, a TRW je nekih 900kn.

Original je 970KN (koja je TRW) i dobivaš tri godine na ugradnju i dio.
Po meni nije bilo bolje solucije osim ići mijenjati pojedinačne dijelove na samoj vilici.

Ne znam, ako ti znaš koji bolji dio reci.


Zamjenske vilice koje stavljaju u servisu su Sideon(belgijske) i pokazale se jako dobrim,ja sam umjesto zadnjih selena promjenio oba dvije vilice s popustom 867kn u AutoKreši sa 30%rabata
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

get

A to si tek friško napravio.
Vrijeme će pokazati.

buzz11

Eto nakon preko 50 tkm u godinu dana pocela se cut turbina. Fucka sto ranije nije bio slucaj. Uz to poceo je i nacukavat recimo u prvoj i drugoj pri nizim okretajima. Kad se vozim u koloni na primjer. Sad cemo vidjeti sto ce se dalje desavati.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Mike20

Provjeri cijevi vakuuma na turbu koje idu prema onom ventilu što već je. Ja sam ih preventivno zamijenio jer je imala laganu površinsku napuklinu

Dr.Grande

@buzz11
Jel ti se to fuckanje bas jako cuje ili se moras potrudit, stisat radio itd? 

buzz11

Citat: Mike20  u 08 Kolovoz 2015, 15:22:24
Provjeri cijevi vakuuma na turbu koje idu prema onom ventilu što već je. Ja sam ih preventivno zamijenio jer je imala laganu površinsku napuklinu

Odvest cu ga do seba jedan dan da pogleda. Na godisnjem sam pa imam vremena.

Citat: Dr.Grande  u 08 Kolovoz 2015, 18:50:11
@buzz11
Jel ti se to fuckanje bas jako cuje ili se moras potrudit, stisat radio itd? 

Cuje se bez da ugasim radio. Kaze sogor da se izvana cuje kako sikce sa 500 m.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

Mike20

Kad turbo počinje odlaziti čuje se baš fućkanje, ak sikće, u pitanju je zrak. Ne baca u safe mod ili pali lampicu?

buzz11

Meni je to bas fuckanje. Nis se ne pali i ne baca u safe mode. Auto ide normalno. Cupa bez problema. Ma jos je u garanciji. Sto god da je ako ista i je.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 10V
Trenutno: AR 147 1.9 8V, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport 140, Audi A3 2.0 TFSI

get

Evo slika vilice

na prvoj se vidi onaj dodatak za nivelaciju

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


get

A zadnji lonac nastavlja svoju dionicu.
Prošle godine sam uslikao kako se načeo, sada se cijeli omotač počeo odvajati.
Još nije prosvirao, ali nisam siguran koliko će još trajati.



Jel netko od vas već mijenjao zadnji lonac?

Najradije bi stavio ragazzon. Ne znam koje su varijante, pošto iza se mora vidjeti ispušna cijev/i.