Main Menu

Atest plina

Autor martin_bravo, 28 Lipanj 2011, 22:59:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

iwex

Bo. Mene je za keš svojevremeno izašlo 8000kn kod boyskog + cca 1200kn atest i sve popratne peezdarije ... sad neznam koliko se kreću cijene. Probaj ih nazvat i raspitat se ...

zvrk

sada je trenutno za 4-cil. motor sa direkcijom i svim troÅ¡kovima atesta izmeÄ'u 5500 i 8000 kn prosječno, zavisno koji sistem.

normalno, ima i skupljih...cijene se penju kod nekih čak i preko 10 000kn...

martin_bravo

Sve u svemu kakva je trenutna situacija nije bas neka velika isplatljivost u tom plinu pogotovo ako ides stavljat neku malo starju instalacju pa ti auto malo vise plina popi i kad zbrojis instalacju plus atest i tehnicki i sve probleme koje imas s tim plinom po meni nakraju nije bas neka isplatljivost ( bar s ovim plinom sta imam ja ) neznam kako je kod drugih :82:

zvrk

Sve zavisi koliko km radiš.
Ja sam nedavno pisao u svojoj temi da sam do sada u ovih 2 i pol godine koliko imam plin uštedio oko 20,000kn u odnosu na benzin.
Znači, otplatio sam cijelu instalaciju, sve servise, atest, kvarove...i još sam uspio uštediti 20 somova.

I to sve u 70,000 km. :good:

ceker

ja sam racunao da bi sa puntom isplatio plin po ovim cijenam u godinu dana ako ne i manje. s time niko ne racuna da je mozda lakse dat jednom vecu svotu pa poslje se jeftinije vozit..
neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

cicili

ja kako god racunam usteda mi iznosi nekih 30-35%.

kiky776

vi koji računate isplatljivost ugradnje plina... da li stavljate u te računice i skuplji tehnički i servise plina i veću potroÅ¡nju s plinom ?  :D
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

zvrk

da...komplet apsolutno sve....i opet sam uÅ¡tedio 20,000kn u 2 i pol godine  ;D

kiky776

to je ok  :)  taman bi onda ja prije ljeta mogao na atest ako nabavim plin, i da mi upiÅ¡u felge, visinu i ostalo sve Å¡ta treba.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

ceker

ali jedno vam mora bit jasno, ako auto palis i gasis svako malo i ako imas pretezno voznju do max 10km u komadu zaboravi plin.. jer ce ti na kraju torist vise goriva a plina isto tako i imat ces racunicu nikakvu.
neas turbo, e to ti nevalja mahune..!

cicili

pa ja sam racunao na mojih 15-16 tkm koliko radim godisnje sa svim usteda bi mi bila oko 3500 kn. znaci za oko 2 god isplata. sad normalna stvar je da bi se vise vozio pa bi ga prije i isplatio. ali ispadne na kraju oko 30-35% ustede.

kiky776

meni bi se dosta isplatio plin jer ću sad brzo morat skoro svaki dan novigrad-pula (70km) i nazad 4-5 dana u tijednu
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

cicili

a gle sve ovisi koliko km vozis i koliko ti auto trosi, ako mislis tako svaki dan onda ce ti se isplatit pogotovo ako nades polovnu instalaciju i ako mislis auto drzat duze vrijeme.

martin_bravo

Evo recimo zasto se meni ne isplati , ja do posla imam 12km tamo i 12 nazat auto se tako rec ni nestigne ugrijat , i sad ja sa 190kn plina radim oko 240-250km na takvoj relacji + benzin recimo jos 30-40kn na taj tank plina i nakraju ispadne da za 250km  mozda mrvicu viÅ¡e troÅ¡im oko 230kn recimo i to bas nije neka uÅ¡teda jest da volim stisnut auto i da ga ne Å¡tedim nikad

E sad recimo idem relacja novigrad-zagreb cc 290km  i potroÅ¡im 190kn + skoro niÅ¡ benzina i jos mi ostane za ic radit tj 20km  , i to je onda uÅ¡teda znaci sa 190kn 310km Å¡ta je super

I sad recimo kad si ja zbrojim uštedu sa tehnickim atestom plinom i servisom i svim problemima oko plina dode da mi je ušteda jako mala i jos uz to izgubim živce jer uvjek nešto šteka pogotovo kad je skoro prazna boca

beast001

ja na primjer imam samo pozitivnih iskustva sa plinom,auto je trosio cirka 11 l plina na 100km jer je bio otvoren i auto je isao jako lijepo,sve je radilo kako treba i kad je boca prazna a bila je ona velika boca od 80l,koju mi je lakse natankati nego 60l benza,sve 5 za plin