Ulje za mjenjac

Autor luka78, 05 Lipanj 2015, 14:49:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Miha.

Dali se kod 1.9mjet ulje sipa s gornje strane ili sastrane. Da se upustim u pustolovinu :)

luka78

Citat: Miha.  u 18 Studeni 2015, 22:44:44
Dali se kod 1.9mjet ulje sipa s gornje strane ili sastrane. Da se upustim u pustolovinu :)

Meni su u servisu promjenili na otvoru gdje se nalazi mjerac. Izvadili mjerac i pumpom izvukli ulje.

robert_zd

Evo update sto se tice ulja Redline. Nakon dugo vremena al eto ulje je napokon unutra. Presao sam cirka 50 km od izmjene (naravno ne u 6 otvorene ceste nego bas probavao 2-3 brzinu) i nisam niti jednom osjetio onaj problem pri izmjeni brzina, stvarno je bolje stanje. Stavim update kad prodje parsto km :)

156 sp1 rosso

Citat: bos  u 13 Studeni 2015, 14:43:30
Po ničemu nije MATRYX

Ide TEHNYX, 

MATRYX je samo za automatske mjenjače.
.....mijenjam kuplung set i ulje u getribi usput. 1.4 t-jet . Koje ide ulje na kraju. Zar nije Matrix?
....i tata bi sine...

marloz

gdje onda ima uzet redline u hr ?? i ja bi ga uzeo ... čitam čuda o tom ulju ..

robert_zd

Citat: marloz  u 07 Veljača 2016, 11:32:53
gdje onda ima uzet redline u hr ?? i ja bi ga uzeo ... čitam čuda o tom ulju ..

Ja ga nisam nasao u Hr. Na kraju uzeo preko Ebaya sa Malte.

marloz

tako sam i mislio ... naÅ¡ao sam ga i ja na ebayu  :ok:

156 sp1 rosso

Raspitujem se na par strana. Ulje sam dobio tutelu zc 75w80 za mjenjač. U knjižici je matryx......zanima me dali je ovo tutela ZC75 adekvatno ulje za 1.4 t-jet?
....i tata bi sine...

Boxer

po meni je ok ako gradacija paše
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

ivanm

to su slična ulja...

bos

Slična ali ne i ista.  Razlika je u specifikaciji. Tj da li je ulje GL4  ili GL5.

Ukoliko je GL5 treba dobro provjeriti da li je kompatibilno s mjenjačima koji imaju sinkrone od žutih metala.  Ulja koja su GL 5  uzrokuju oksidaciju i oÅ¡tećenje sinkrona.  Treba biti oprezan.

Ja bi radije išao na MATRYX.

156 sp1 rosso

Citat: bos  u 13 Veljača 2016, 22:45:05
Slična ali ne i ista.  Razlika je u specifikaciji. Tj da li je ulje GL4  ili GL5.

Ukoliko je GL5 treba dobro provjeriti da li je kompatibilno s mjenjačima koji imaju sinkrone od žutih metala.  Ulja koja su GL 5  uzrokuju oksidaciju i oÅ¡tećenje sinkrona.  Treba biti oprezan.

Ja bi radije išao na MATRYX.
Ma bez obzira Å¡to sam kupio ZC75  75w80. Matryx je 75w -85 mislim i to je propisano. Moram u ponedjeljak naći to ulje(ako neko zna gdje) jer je servis u utorak. Auto je remapiran i ako se neÅ¡to desi  ne želim to onda pripisivati ulju. Znači prodaje se 3 litre tutele ZC75 ispod cijene.
....i tata bi sine...

Antonijo

Citat: 156 sp1 rosso  u 14 Veljača 2016, 10:18:50
   Ma bez obzira Å¡to sam kupio ZC75  75w80. Matryx je 75w -85 mislim i to je propisano. Moram u ponedjeljak naći to ulje(ako neko zna gdje) jer je servis u utorak. Auto je remapiran i ako se neÅ¡to desi  ne želim to onda pripisivati ulju. Znači prodaje se 3 litre tutele ZC75 ispod cijene.

http://uljadirekt.com/
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

156 sp1 rosso

Citat: 156 sp1 rosso  u 14 Veljača 2016, 10:18:50
   Ma bez obzira Å¡to sam kupio ZC75  75w80. Matryx je 75w -85 mislim i to je propisano. Moram u ponedjeljak naći to ulje(ako neko zna gdje) jer je servis u utorak. Auto je remapiran i ako se neÅ¡to desi  ne želim to onda pripisivati ulju. Znači prodaje se 3 litre tutele ZC75 ispod cijene.
.......sve sam zvao.....nema nigdje. Ide ZC75 i bok Pero.
....i tata bi sine...

ivanm

vjerojatno ima koji fiatov distributer, karić ili autocommerce.. autohrvatska..