Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Memphis

probaj ... ali najbolje bi bilo da imaš one gedore kaj imaju onaj nastavak za svjećicu.

Skoda90

Nakon sto sam zadnji put natanko punog,nakon cca 300km kazaljka goriva je trenutno na pola  :zbunj: budem bas vidio koliko cu prec dok se lampica ne upali opet pa izracunat.
Vise ne bali ni na tim bobinama,a primjetio sam da je u cca 500km razina na mjeracu ulja pala za 3-4mm nadam se da je to do tih brtvi bilo tj da masina ne trosi ulje.
Evo naruceno i daljinsko,original from kina  :rofl:
http://www.ebay.com/itm/371731041108?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Memphis

Meni 75ica troši ravno 8 litara grada u ovo zimsko vrijeme. Preko ljeta nešto manje od 7,5 negdje 7,3 litre.

Skoda90

Bilo bi lijepo kad bi bilo ispod 8 litara no budem javio.

Evo oprao masinu od starih tragova ulja....
Primjetio sam da mi se voda digla iznad maximuma (hladna masina)  :zbunj:


Cemu sluzi ovaj otpojeni dzek?1 zica koliko vidim ali nigdje za ustekat.Nalazi se iza-ispod akumulatora.


Kad ga upalim hladnog nesto cvili,mislio sam zupcasti remen ali nije,neg sa suprotne tj desne strane se cuje i to samo u leru,nakon par minuta prestane.


tomozuki

Zupcasti ne cvili..cvili ti kanalni tj remen alternatora, samo treba dotegnut rolicu da bude napetiji i neces ga vise cut
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

the-rider

ce biti potisni da cvili dok se malo ne ugrije
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

Mislim da nije ni remen alternatora jer je se cuje na suprotnoj strani tj desnoj,evo ima zadnja slika desno od grana od tamo dolazi zvuk,kao da fali neki poklopac vidi se neki zupcanik,tu je moglo ulja ucurit pa jedino ako nije zbog toga,cini mi se da je prije jos duze cvililo ali budem pratio.
btw sretan bozic!

franjo-fritz

Lezaj spojnicke ili potisni lezaj kvacila
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

tomozuki

Citat: Skoda90  u 25 Prosinac 2016, 10:48:37
Mislim da nije ni remen alternatora jer je se cuje na suprotnoj strani tj desnoj,evo ima zadnja slika desno od grana od tamo dolazi zvuk,kao da fali neki poklopac vidi se neki zupcanik,tu je moglo ulja ucurit pa jedino ako nije zbog toga,cini mi se da je prije jos duze cvililo ali budem pratio.
btw sretan bozic!
Joj sory tek sad sam skuzio da si napisao da je na kontra strani :tres:
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Skoda90

Vjerujem da je to onda samo pocetak to cviljenje da ce bit sve jace  :zbunj:
Planiro sam jos promjenit ulje+filter,remenje i svjecice  :neznam:

Gdje se nalazi filter kabine?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

core3i

Citat: topolino  u 26 Prosinac 2016, 14:40:38Nema ga
:roll2:
Kako god dobro bi bilo skinuti brisače, masku crnu i počistiti smeće ako se nakupilo unutra, a tko to zna - možda je prethodni vlasnik ubacio kućište i filter kabine.

Skoda90

Budem sve ispirio kompresorom kad uhvatim vremena i kad vrijeme posluzi  :to:

topolino

Cuore3i je dobro rekao meni su se zastopali odvodi i na pljusku ostao bez pola struje u autu. Motoric je bio u akvariju :DD:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: Skoda90  u 24 Prosinac 2016, 13:25:37
Bilo bi lijepo kad bi bilo ispod 8 litara no budem javio.

Evo oprao masinu od starih tragova ulja....
Primjetio sam da mi se voda digla iznad maximuma (hladna masina)  :zbunj:


Cemu sluzi ovaj otpojeni dzek?1 zica koliko vidim ali nigdje za ustekat.Nalazi se iza-ispod akumulatora.


Kad ga upalim hladnog nesto cvili,mislio sam zupcasti remen ali nije,neg sa suprotne tj desne strane se cuje i to samo u leru,nakon par minuta prestane.


Jack ti je od kočionih pločica na prednjem lijevom kotaču. To je za to da ti na tabli svijetli kad su pločice potrošene.