Motori s ugrađenim plinom i vožnja na plin

Autor mikeg20, 29 Listopad 2007, 21:30:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

gandalf

ako si brava GT vrtio kao na benzin nije ništa čudno da ti je nešto puklo.
plin ne hladi i ne podmazuje kao benzin, a to je pogubno na višim okretajima.
druga mogučnost za razletavanje motora je da ti nisu dobro posložili ili izmapirali plinski sistem. btw, gdje si stavljao plin?

NikolaST

Citat: FileFixer  u 03 Srpanj 2008, 09:51:07
Ovdje imaš jednostavno objašnjenje... http://www.ac.com.pl/autogaz/en/stag300/
Imaš i cijeli user manual u PDF-u... :ok:
Malo kasnim. Hvala na priloženom. Ima li ko osobnih iskustava? Ne želim se zaletit pa da mi taj sustav uništi Mareu
assumption is the mother of all fuckups

mikeg20

Ja sam sa svojom Mareom 1,8 dosad napravio nekih 35000km na plin, još se nije niš razletilo a vrtim ga u višim okretajima. Rekli su da je 1.6 bolji od 1.8 pa onda ti se nema kaj razletiti na njemu.
Imam tomasetto injection sustav koji je mjeÅ¡avina par marki, meÄ'u ostalim i ac-a

NikolaST

OtiÅ¡a sam do firme  Dužević u Splitu koja ugraÄ'uje BRC. To je bilo prije 2 mj. i dogovoreno je bilo da će ići BRC na auto koje tada nisam joÅ¡ ni kupio (benz, tad sam joÅ¡ vozia dizel). Prije 3 tjedna sam kupia Mareu (na moje zadovoljstvo) i odvedem ju do njih na pregled Å¡to se tiče veličine boce i sl. Prvo su mi rekli da bi boca u rezervnom bila mala (negdi oko 39 l) pa sam se odlučia za klasiku poÅ¡to joj je gepek ko za mafijaÅ¡e ( :Dpobij i trpaj!!! :D). I onda je sljedila ponuda. Rekli su mi da ako hoću BRC da bi to bilo na flanÄ'u i preporučuju STAG300 koji je na direktno ubrizgavanje i naravno, oni ga hvale, to ti je super itd. Pristao sam na ovaj STAG sa ne baÅ¡ velikim oduÅ¡evljenjem. Ugradnja mi je sutra a joÅ¡ mi postoje neki strahovi
assumption is the mother of all fuckups

mikeg20

Koji idioti, pa ti plaćaš i možeš u svoj auto staviti sve što se da ugraditi. A neće ti BRC injection ugraditi zato jer je očito da će na STAG300 puuuuno više zaraditi

NikolaST

Na žalost, to je i najvjerovatnija istina
assumption is the mother of all fuckups

NikolaST

Da nadodam, uvjeravaju me da  će mi puuno bit bolji STAG300 od BRC poÅ¡to je to Fiatov motor euro II norma. Jer da je BRC za novije motore euro IV i V. E sad, nema problema da ga stave ali ne odgovaraju za to kako će se BRC ponaÅ¡ati poÅ¡to je stariji motor i elektronika na njemu. Ma prodavaju mi maglu, bar se tako osjećam
assumption is the mother of all fuckups

SALE

Citat: coupe freak  u 15 Srpanj 2008, 12:41:20
Da nadodam, uvjeravaju me da  će mi puuno bit bolji STAG300 od BRC poÅ¡to je to Fiatov motor euro II norma. Jer da je BRC za novije motore euro IV i V. E sad, nema problema da ga stave ali ne odgovaraju za to kako će se BRC ponaÅ¡ati poÅ¡to je stariji motor i elektronika na njemu. Ma prodavaju mi maglu, bar se tako osjećam


OtiÄ'i nekom drugom (konkurentima) i pitaj njih za misljenje.....

mikeg20

Pa dobro, ako imaju dobru garanciju-stavljaj STAG.
Ja nebi stavljao Tomasetto da nije garancija 3 godine-kaj me briga da je marka ureÄ'aja Podravka ccccc....
Injection jer je puno bolji i manje problema ima-ja u ovih godinu dana i tih 35000km nisam imao nikakvih, ni najmanjih problema sa svojim ureÄ'ajem.
Ja sam stavio toroid bocu u Mareu jer mi nekako "bojler" ružno strši u prtljažniku, a s tih 40 litara plina napravim 400kilometara tako da mi u biti veća boca ni ne treba-izdrži jedan smjer na more, a ionako ima sad dosta benzinskih sa plinom

NikolaST

Ja sam stavio toroid bocu u Mareu jer mi nekako "bojler" ružno strši u prtljažniku, a s tih 40 litara plina napravim 400kilometara tako da mi u biti veća boca ni ne treba-izdrži jedan smjer na more, a ionako ima sad dosta benzinskih sa plinom


Ok, kako ko voli. Ja naviknut na dizele, naliješ i zaboraviš


OtiÄ'i nekom drugom (konkurentima) i pitaj njih za misljenje.....

A i to šta kažeš...
assumption is the mother of all fuckups

NikolaST

Sad sam priča sa jednim Å¡ta ugraÄ'uje Tomasetto. Za Staga kaže da je to u biti Tomasetto. Poljaci kupili licencu i koriste iste konponente. Znači, njegovim rječima, da on u istom rangu po kvaliteti.
assumption is the mother of all fuckups

mikeg20

Eto, to je to. Kolika ti je garancija i koliko cijena ugradnje?
Ja prije godinu dana platio 8500kn, sad je 7500kn, 3 godine garancije uz obavezni servis-promjena filtera na 10 000km

NikolaST

Garancija 3 god., cijena 9000 sa bojlerom.
assumption is the mother of all fuckups

mikeg20

Garancija ok, al cijena nije ok-znači da je s toroidom 9500 što je puno skuplje od mog-eto, sad ti je sve jasno. Ja bi za tih 1000-2000kn možda još tražio

NikolaST

Aj sad, nije baš to ko na ribarnici pa ajmo, pošto daješ škampe. Imaju ovjeren cjenik, nije da rade u fušu pa da se natežemo. Cjene su po gradu mahom iste, 500 gori doli
assumption is the mother of all fuckups