Motori s ugrađenim plinom i vožnja na plin

Autor mikeg20, 29 Listopad 2007, 21:30:58

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Puntigamer

Evo update, pronašao sam kabel.

Uglavnom servisni interval je na 360h a ne na 160h kako sam napisa. Od zadnje izmjene filtera je motor odradio 545h eto pa skoro 200h više.

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk


Antonijo

Filter plinovite faze promjenim nakon 10 000 km a filter tekuće faze promjenim nakon 30 000 km.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

tupi kut

Kupio sam Megane 2 CC 2.0.16v T sa plinom,prvi put u životu vozim na plin.
ÄŒini mi se da mi pocica dosta benzina  otprilike 5 ili 6 litara na 200 km,doduÅ¡e relacije su mi kratke i česte (gradska vožnja)
Je li to malo previše??
miki ZD

Mike20

Koliko km ima auto ukupno, a koliko samo na plin?
Koji ureÄ'aj?

Kako ti motor radi na plin, skroz mirno ili?
Kakvo je u ubrzanje, bez trzanja?
Da li čekaš da prebaci na mjestu na plin, ili odmah krećeš pa u vožnji prebaci?

Moguće da sline benzinske dizne, ali to bi se osjetilo u radu.
Ovisno o ureÄ'aju, moguće da je podeÅ¡en da u leru radi na benzin, ili na npr preko 4000okretaja, a ostalo na plin.

Inače turbaka treba znati dobro mapirati na plin

tupi kut

#259
Auto ima 110 000 km od toga na plin 10 000,radi savršeno mirno i dobro ubrzava bez trzanja.
Plin je ugraÄ'en u Trogiru,neki talijanski,moram viditi kako se zove.
Sam prebacujena plin u vožnji.
miki ZD

tupi kut

miki ZD

dinko1981

Dali pratis na tim kratkim relacijama koliko dugo mu treba da prebaci na plin. Mozda je termostat los pa slabo zagrijava i sporije prebacuje na plin.

tupi kut

Dosta ima kratkih relacija,od kilometar,dva,prebaci  za mint do dvije,ovisno koliko je vani stupnjeva,u biti samo ga po gradu vozim,potroÅ¡i mi oko 11 litara plina na 100 km

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

miki ZD

Mike20

Osobno potrošim cca 100kn mjesečno zimi, a ljeti tolko u 2 mjeseca benzina. Radim mjesečno oko 2000km. Tak da mi se čini da dosta potrošiš benzina

tupi kut

I meni se čini previše,al plina malo troši,niko ne vjeruje 11l na 100 km po gradu.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

miki ZD

Bero

Ako je turbo motor, onda vjerojatno ima sustav direktnog ubrizgavanja benzina u cilindar, a mislim da kod takvih sustava motor mora trošiti malo benzina uz plin (10-30% potrošnje, kako za koji motor ili plinski sustav).
Uz to, kad je motor hladan pali se na benzin i radi na benzin dok ne dostigne neku temperaturu motora kada prebaci na plin. Ako imaš puno kratkih relacija i hladnih startova, to je to.
Samo boxer bajo moj :)

tupi kut

Hvala

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

miki ZD

dinko1981

Mislim da megane 2 nema direktno ubrizgavanje, to je stara skola

Mike20

Tako je, nije direktaš, MPI je
I moguće je da je naštelan plin, da prebacuje na leru ili na višim okretajima na benzin,

tupi kut

Da li bi se lampica palila tada žuta koja označava da je na benzinu??

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

miki ZD