Fiat Marea karambol - dali se isplati popravljati

Autor brava 312, 16 Siječanj 2016, 18:21:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

gandi

Ovo za svjetla, lako moguće da ti je udarac zasjekao žice za svjetla.
--->>>    click here      <<<---

Antonijo

Citat: brava 312  u 02 Veljača 2016, 21:19:51
Auto olakiran, u biti samo hauba, blatobran i branik. :)
Za ruke i boju uzeo 1500 kn alil ja moram jos posastavljati branik magkenek i ostale plastike.
Boju je dosta dobro pogodila al nije dobro uÅ¡timao blatobran kod A stupa i nije stsvita diht masa izmeÄ'u blatobrana i Å¡asije pa budem ja.
I ima jedan problem neće mi svjetla raditi na desnoj strani koja je lupita.
Nekada radi ok nekas ne a nekada kratko radi ok a dugo žiži i jednom je svjetlilo tako inako sam i ugasio svjetla i izvadio kontakt.
Ima neke veze s sirenom jer tada nije htjela ni sirena, pregledao svežice i nigdje nisam vidio sa je koja oštečena.
De mi recite jek poluosovina s brave 1.6 paÅ¡e na mareu 1.6 ?  :help:
Primjetio sam da Å¡araf na poluosovini od brave je 32 a na marei je 36,
Slike postavim kada bude gotov.  :formula:

Ne volim kad nakon majstora ima posla koji je on trebao učiniti  :G:
Što se tiče svjetla prekontroliraj žice i konektore vjerovatno negdje spoj zeza pa zato malo radi/ne radi.
Mislim da su poloosovine iste.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Boxer

za 1500kn je trebao polakirat to troje i montirat...taj nek sutra zatvori radnju ili stavi oglas da radi Ä'abe jer za te pare poÅ¡teo lakiranje haube i branika ne dolazi u obzir a kud joÅ¡ blatobran i montaža, kaj vam je
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

brava 312

Meni je ok cijena, mislim trebao je taj blatobran bolje ušarafiti i staviti diht masu.
Boja je ok nema curaka.
Najgore mi Å¡to moram haubu skidati da doÄ'em do Å¡arafa kod a stupa.
Zamolio sam da popeavi nešto na zadnjem kraju malo pokitati i prešpricati i zaboravio je.
A više ja volim sam raditi onda napravim kako treba, ako pukne šaraf stavim drugi a ne ko večina to netreba moze i bez toga.
Sada kako sam sastavljao odmah sam očetko i prešao bitumenom.

vlatko11

Citat: Boxer  u 02 Veljača 2016, 23:39:39
za 1500kn je trebao polakirat to troje i montirat...taj nek sutra zatvori radnju ili stavi oglas da radi Ä'abe jer za te pare poÅ¡teo lakiranje haube i branika ne dolazi u obzir a kud joÅ¡ blatobran i montaža, kaj vam je
Ljudi,nemojte zaboravit da je ovo slavonija. Zaboravljeni dio Hrvatske gdje su primanja niska i podosta manja u odnosu na Zagreb,gdje je dobiti posao jednak bingu na lotu a tek plaću......
Obrtnici se snalaze kako znaju i umiju da uopće imaju nekog posla i zarade da prežive.
Eto npr zamjena guma u okolici Požege je 25 kn po komadu... i eto jbg....što reći.

brava 312

Veliki problem.
Danas odvezem auto majstoru da zamijeni poluosovinu.
Kako sam imao od brave 1.6 i reko paše na mareu.
Skine majstor i nepaše kinetički zglob u gavčinu, marea ima deblji kraj koji ide u glavčinu.
Ništa odem i kupim drugi zglob kada sada zglob nepaše na poluosovinu al paše u glavčinu.
Zivkam ovdje po Požegi ko ima polovnu poluosoviu i nema niko.
Sjedim tako i mislim se imam glavčinu od brava pa neka stavi to.
Reko mora pasati i sada me zove majstor sastavio i trebao okrenuti auto kada ispade van.
Ispada da je krac 1 cent.
I ode 400 kn u ruke.

Boxer

A lijepo su ti dečki rekli da to ne paše, čim vidiš da je trag kotača drukčiji nema šanse da ti paše poluosovina ako su vilice jednake dužine, mjenjač je isti... Sad budeš pametniji za drugi put :( samo svaka škola košta
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

tom1961

#52
Marea je šira, to već i vrapci na grani znaju. Ne pašu blatobrani ni poluosovine.

Autodata:

Marea:

Front track: 1470 mm
Rear track:  1440 mm

Bravo/Brava:

Front track: 1461 mm
Rear track:  1463 mm

Dakle, ispada da Marea ima 9 mm širi prednji i 23 mm uži stražnji trag od Brava i Brave, što je svega 4,5 mm po kotaču, ali očito dovoljno da ispadne.

Iznenadilo me što je odostraga uži :zbunj
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

brava 312

A neki na forumu kažu paše neki ne.
Kaže majstor mora pasati i još kada je skinuo reko ajd da izmjerimo metrom točno a on nako stavio jednu do druge i odoka kaže isto.
I ode 400 kn. Budem našao polovnu pa sam zamjenim.
Danas sam bio na tehničkom i to dva puta heeehee.
Vratili me jer zadnja osovina slabo koći i nije radila sirena, doÅ¡ao doma stavio drugu sirenu i natrpo u gepekt tereta vratio se nazad i koči odlično.  :D
Imam još par sitnica i to je to.
Koštat će me popravak preko 5000 kn al sam sam radio mehaniku i sastavljao limariju.
Stavio sam dihr masu na blatobran u onaj čošak blatobrana di je A stup i stegnuo gurtnom da dosutra stegne da priljubi da nema zuba, nadam se da bude držalo.

Boxer

A mogu reći što žele, iste vilice, isti koš a trag kotača različiti, jedina opcija je da je poluosovina drukčija, nemože biti ista da ga ubiješ
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Citat: Boxer  u 04 Veljača 2016, 20:13:55
A mogu reći što žele, iste vilice, isti koš a trag kotača različiti, jedina opcija je da je poluosovina drukčija, nemože biti ista da ga ubiješ
vilice nisu iste na marei i bravo, brava. Od mare su duže.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boxer

Imao sam mareu i iste su, mjenjao sam vilice i kupio za bravo i montirao najnormalnije, i alfa 145/6 i delta/dedra i kaj ja znam koji sve auti od 95 do 2000-e
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Citat: Boxer  u 04 Veljača 2016, 20:23:12
Imao sam mareu i iste su, mjenjao sam vilice i kupio za bravo i montirao najnormalnije, i alfa 145/6 i delta/dedra i kaj ja znam koji sve auti od 95 do 2000-e
nisu iste.. Jedino bravo hgt ima istu duzinu ko marea.. Kao onda objasniti 9mm razlike. IzmeÄ'u bravo i marea u Å¡irini tragova kotaca. Ako su isti prednji koÅ¡evi
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

kiky776

Marea ima duže vilice od bravo/brava, osim hgt.

Citat: tom1961  u 04 Veljača 2016, 10:13:34
Marea je šira, to već i vrapci na grani znaju. Ne pašu blatobrani ni poluosovine.



Na šta ne pašu blatobrani ?
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

gandi

Citat: Boxer  u 04 Veljača 2016, 20:23:12
Imao sam mareu i iste su, mjenjao sam vilice i kupio za bravo i montirao najnormalnije, i alfa 145/6 i delta/dedra i kaj ja znam koji sve auti od 95 do 2000-e

Motor i mjenjač od Maree 1.6 16v sam ja imao u Tempri na poluosovinama od Tempre 1.9 D. Sve je uredno šljakalo.
--->>>    click here      <<<---