Fiat Marea karambol - dali se isplati popravljati

Autor brava 312, 16 Siječanj 2016, 18:21:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

brava 312

Kako sam sinoć parkirao auto i jedan majstor malo povezao brže te ga zanijelo i udario u moj auto koji je bio parkiran.
Bila policija i napravili očevi dečko koji je vozio kriv i sada čekam da mi od njegovog osiguranja doÄ'u procijeni Å¡tetu.
Sada me zanima po vama koji se kužite koliko ima štete na autu da se lijepo popravi jer auto je dosta dobrom stanju mehanika i sl.
Koliko bi mogoa dobiti tj koliko da tražim za štetu na autu i kakva je procedura s nagodbom.
Evo par slika.




brava 312

Mene brine da nije možda letva volana dobila pošto je izbilo ulje iz posude serva i jedan točak je lijevo drugi ravno stoji.
Koliko bi mogoa dobiti oštete od osiguranja?
A što se tiče dijelova mislim kupiti cijeli auto, da nebi bilo u pol posla zove majstor de kupi još ovo pa onda i ovo i tako se nakupi.

Boxer

isplati se ako je auto ok, dijelovi se daju dobiti jeftino
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Boxer

ma kakvih 1000â,¬, toliko auto vrijedi po katalogu, dobit ćeÅ¡ oko 3500-4000kn
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

DiscoVolante

Tako je, vrlo lako bi mogla biti procijenjena totalna šteta, a znaš i sam kako osiguravajuće kuće daju ponude za 20 godina star talijanski auto.

Boxer

kolega je dobio za sličnu stvar na bravu 3800kn nakon prve žalbe i to nagodbom
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gokiSP

Ma kako nema veze? Ne pricaj gluposti. Osiguranje ce procijeniti da se taj auto ne isplati popravljati s obzirom na katalošku vrijednosti i godine. U tom slučaju ce ponuditi pola kataloške vrijednosti uz pravo da zadrzis ostale ispravne dijelove. Za ovo ćeš vjerojatno dobiti 3000 do 4000 kn.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk


Boxer

Citat: gokiSP  u 16 Siječanj 2016, 20:58:10
Ma kako nema veze? Ne pricaj gluposti. Osiguranje ce procijeniti da se taj auto ne isplati popravljati s obzirom na katalošku vrijednosti i godine. U tom slučaju ce ponuditi pola kataloške vrijednosti uz pravo da zadrzis ostale ispravne dijelove. Za ovo ćeš vjerojatno dobiti 3000 do 4000 kn.

Poslano sa mog Desire HD koristeći Tapatalk

Upravo tako :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Mi$ki

Što nema neka fora, ako ti daju totalnu stetu da ne možeš više regat auto bez atesta?

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

brava 312

Jooj nadam se da nebude tako mali iznos Å¡tete.
Ima tu dosta jelova za izmijeniti ali da mi ponude 6000 kn pristao bi.
Kupio bi drugoga za dijelove, mehaniku bi sam radio a ovaj dio oko lakiranja i sastavljanja dao limaru da riješi.
A budem zvao svoje osiguranje da vidim koliko kataloški vrijedi i budem pitao u poreznoj koliko ga cijene.
Prije 5 god kada sam ga kupio cijenili su ga 12 000 kn

Boxer

od onda uzmi 10% godišnje, toliko ti vrijedi po katalogu i tako gledaju
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

franjo-fritz

Citat: Mi$ki  u 16 Siječanj 2016, 21:53:29
Što nema neka fora, ako ti daju totalnu stetu da ne možeš više regat auto bez atesta?
ne moras na izvaredni tehnicki.. Auto je za osiguranje ekonomski neisplativ za popravak pa shodno sa tim dobijes totalku e sad koliko jbg meni je frajer na alfi 146 malo sjebo zadnji branik dobio 1750kn koliko je totalka neznam
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: Boxer  u 16 Siječanj 2016, 22:05:33
od onda uzmi 10% godišnje, toliko ti vrijedi po katalogu i tako gledaju
jedno su porezne knjige drugo kjnige za procijenu Å¡tete
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

Računaj još -10 % svake godine i doći ćeš na odprilike vrijednost.
U slučaju totalke, procjenjuje se vrijednost neoštečenih djelova vozila i za taj iznos se umanjuje isplata od osiguranja.

Procjena auta za naplatu od osiguranja, plaćanje poreza kod kupovine, naplatu štete preko kaska... se radi po katalogu koji izdaje CVH dvaput godišnje.
--->>>    click here      <<<---