Novi Bravo-Aux ulaz za autoradio

Autor Papcina, 14 Siječanj 2009, 20:34:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

epotr

Ok, ja čekam tebe da rijeÅ¡iÅ¡ svoje prvi!  :D

speljac

Dobar zvuk nema. Znači chipoteka, ako ima..Ako ni oni nemaju, onda ne znam tko bi to mogao imat..
Onda kupujem radio sa usb-om i sd card readerom pa mi mp3 ne treba:)

epotr

Ma neznam bas da chipoteka ima...
Ružno bi izgledao radio standardne veličine...odmah je taj središnji greben drugačiji


epotr

Ma ok, ali to je onda nekak... :skartoc bezveze...

Gle ovaj...puno ljepše, ali opet mi baš nije to-to! Jer je okolo armatura izbočena, a radio ima prednju stranu ravnu kooo da si odrezao!
http://www.fiatforum.com/attachment.php?attachmentid=44861&d=1212741437

speljac

Složio sam si aux ulaz,koštalo me 20 kn:). Budem poslikao i napisao kad stignem

speljac

Evo konačno je sve spojeno, i sve radi, aktivni sub, novi prednji zvučnici i aux za mp3 player..

epotr

Daj specifikacije! Slike...  :wip
Koje si zvučnike uzeo za naprijed? jel puno bolje?

speljac

Imaš sve u temi ugradnja zvučnika. Nisam slikao, kad već ima sve od lika koji je napravio manual.
Razlika u zvuku je neopisiva ( i bez sub-a). Ja sam prezadovoljan.
Ove zvučnike sam ugradio

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-H1703/specs.html



get

Ma Å¡utni jednu sliku.

I jel se taj AUX mogao probiti negdje drugdje?

I da, gdje si nabavio AUX a gdje ključeve?

speljac

Budem preko vikenda poslikao, ali sve sam već zatvorio tako da se niš ne vidi.
Nisam nigdje bušio plastiku, nego sam kabel za mp3 provukao od radia dolje desno do police, i onda ispod centralne plastike do ručne. To moram još preko vikenda sredit da se niš ne vidi.
Ključeve sam napravio po slici, ne trebaju biti ful čvrsti, jer radio lako ide van.
Za aux ti trebaju 3 ful male stopice za ta 3 pina ( na netu imas shemu svih pinova od zadnjeg konektora ), zadnja 3 s desne strane su +,- i gnd), i običan kabel od slušalica. Meni je frend nabavio taj cijeli konektor ( kao na slici od onog kabla s ebay-a) i sve to spojio (tnx miki)
Na shemi smo vidjeli da radio ima pinove i za sub ( +,-), probali smo s chinchevima ali ti pinovi nisu aktivni, tako da je sub spojen preko zadnjih zvučnika.
Gt3 mi je puno pomogao sa savjetima, kako je on skidao koju plastiku za provuć žice ( tnx again).
Uglavnom moraÅ¡ pazit i te 3 stopice meÄ'usobno izolirat i dobro ih učvrstit, da ne bi kao ja napravio kratki spoj ( dok sam isprobavao Å¡ta je Å¡ta -metoda pokuÅ¡aja i pogreÅ¡aka:)), spojit ih na običan kabel od sluÅ¡alica i to je to. Aux radi bez greÅ¡ke, ali je signal slabiji nego preko radia i cd-a. I naravno, na mp3 playeru mjenjaÅ¡ pjesme.
Uglavnom kad sam zvao kr electronic i pitao koliko bi kod njih koštalo samo spajanje suba, čovjek je rekao cifru od 950 kn ( 350 kn provlačenje, 300 kn žice i 300 kn neki adapter?? ne znam za šta) i to bez prednjih zvučnika i aux-a...
Mene je sve koÅ¡talo 170 kn ( kablovi+adapteri za prednje zvučnike+kabel od sluÅ¡alica)-dućan dobar zvuk u rudeÅ¡u je zakon i frend s posla mi je puno pomogao. 
Btw još jedna korisna informacija, Visteon auto radio ima pioneer cd deck.
Za nekog tko misli spajat sub i treba remote ( remote nije plava žica na euro jack konektoru, nego se nalazi u neiskorištenom pinu )



speljac

E da, i obloge na vratima,na pragovima i središnjem stupu od pojasa idu lako dolje ( nisu ko na puntu da sve puca kad ih skidaš ), samo treba strpljenja i sve se složi i vrati bez problema. Ništa nisam potrgao, ima mjesta za provuć sve kablove. Ako se želi kvalitetniji zvuk, savjetujem da se samo stave kvalitetniji prednji zvučnici i razlika je neopisiva.

get

Citat: Å¡peljac  u 14 Svibanj 2010, 09:48:46
E da, i obloge na vratima,na pragovima i središnjem stupu od pojasa idu lako dolje ( nisu ko na puntu da sve puca kad ih skidaš ), samo treba strpljenja i sve se složi i vrati bez problema. Ništa nisam potrgao, ima mjesta za provuć sve kablove. Ako se želi kvalitetniji zvuk, savjetujem da se samo stave kvalitetniji prednji zvučnici i razlika je neopisiva.

Hvala.

E da, sada kada si spomenuo obloge na pragovima, jel to misliš na onu plastiku na kojoj se nalazi onaj alu prag u ponudi?

I ako je kako se to skida??  Meni bi to pomoglo da napravim svoj prag.

speljac

Sila x krak i nadaj se najboljem hehe:))
Da, kad otvoriš vrata, ona plastika koja s gornje strane nasjeda na prag. Ona se samo izdigne ( drži se na par mjesta), ali ja prednju nisam uspio do kraja izvadit, jer ti smeta sajla za otvaranje haube. Na zadnjim vratima sa ju skinuo. Trebaš skinut obje da bi mogao maknut plastiku sa središnjeg stupa ( znam da to tebi za prag ne treba ).

get


OK, hvala.

Kada ulovim vremena, možda se i pozabavim sa AUX-om.