Ugradnja plina u Punto 1.2 8V-moje katastrofalno iskustvo s AUTO TIM-om

Autor mikeg20, 23 Lipanj 2010, 18:44:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

mikeg20

Dakle, 2004. godine dobiven ganc novi Punto na poklon.
Mažen i pažen, održavan vrhunski, 6-8 litara benzina/100km
2009 godine u 6. mjesecu sam odlučio ugraditi plin.

Odluka je pala za ugradnju što su cijene plina počele rasti pa ako mogu još prišparati s autom koji će trošiti nešto manje plina od Fiat Maree koja isto ima na plin i troši 9-11 litara, a jedan od većih razloga je bila akcija u Auto Timu, 6000 kuna za Landi Renzo injection i još na 10 rata DIners bez kamata-pa di ćeš bolje.

Autić je imao prijeÄ'enih 38 000km kad je plin ugraÄ'en
Ugradnja dogovorena, auto preuzet.
Milina: 6-8 litara plina na 100km, pravi recesijski auto, ja prezadovoljan.

Moja sreća trajala točno 3 tjedna.
Vozio sam se doma na plin, nešto počelo pištati, crkao na plin.
Parkiran na dvorište, osjetim smrad, dignem haubu, ĐIZS- gori instalacija ispod filtera zraka.
Skoro sam opal na rit, al sam odmah pogasio otvoreni plamen.

Neposredno nakon gašenja to je izgledalo ovako:





Skinuo sam kučište filtera i ima se što za vidit, dizna se pregrijala i zapalila plastika na njoj, plamen zahvatio plastiku kučišta filtera







Ja razbijao glavu zašto se to dogodilo, morao je negjde biti kratki spoj, provjerim glavni osigurač-pregorio, pa kako onda?
Kao Å¡to se vidi na slici, dizne su BAÄŒENE na poklopac ventila, ničim učvrščene, za poklopac ventila ih je stisnulo kučiÅ¡te filterazraka  preko federa kojim je on učvršćen, al je problem Å¡to radi takvog IZUMA, filter zraka ne sjeda na svoje mjesto, već je oko 5 cm u zraku





I onda dignem tak bačene dizne i vidim OVO:





PoÅ¡to su dizne bačene na poklopac ventila, žice od dizni su ispod na vrućem, poÅ¡to nije to nikak učvrščeno, nije trebalo puno da se oÅ¡teti izolacija i doÄ'e do OÄŒITOG kratkog spoja.

Najgore je kaj se nakon toga potrefilo to dfa auto uopće više neće upaliti na benzin, klikće relej pumpe.
Ja poludio, sva sreća da nisam agresivac, neko bi nadrapao.

Ali pronašao sam uzrok kaj nije palio na benzin-ODŠRAFLJENA žica mase ECU-a motora na kučištu, vjerojatno se SAMA odšrafila.

OK, našrafim to ja, zovem timovce da dolazim sa autom, a pošto sam vidio da moram nešto riješiti sa usisem, da to tak više ne može biti, ubacio sam privremeno plastične i gumene cijevi te otvoreni filter:



Pojavim se dole, otvorim haubu-kad vidim izraz na licu sručnjaka u vidu pitanja: Pa kaj ste radili???
Mislio sam mu reći da sam dizne grijao autogenim da vidim kak su izdržljive hahahahaha
Naravno uz razna predavanja da se to nika nije dogodilo, da to nije uzrok kratki spoj itd.

Ok, ostavim auto i velim da se to riješi.
Složili oni to, auto radi, stavili rail dizni na nosač da ne struže po metalu više i vele to je to.
Ja pitam a da kaj je s tim da sam skoro bez auta ostal i kaj je sa izgorjelim kučištem filtera, vele to se nebu više dogodilo, a sljedeći servis mi je gratis-pošto je servis nevjerojatnih 550 kuna, ajde rekoh nek bude to zamjena za štetu na kučištu.
Od "Ispričavamo se na problemima" NITI I.

S autom je dosad napravljeno 20 000km, i nakon tog incidenta, motor na plin ne radi dobro u leru, počne se zaletavati-osciliraju okretaji gore dole i crkne.


Ja opet do timovaca i velim još uz to da plovak ne pokazuje dobro razinu plina-u početku je bilo dobro, i da sam se skoro razbio kod pretjecanja-ostao auto bez plina i nije automatski prebacio na bengu.

Vele da to nije do plina, da treba naštelati ventile-znam ja da ne treba ali nebilo mi teško ja sve provjerio: ventili ko tvornički naštelani, svi filteri, svječice novi, dijagnostika ne pokazuje najmanje greške.

Za plovak su rekli da je kriva točionica plina da ima prejak pritisak i svinula je plovak????
Za MAP senzor su mi opčito zaboravili reći da je softverski isključen jer vele da ne radi dobro-prebacuje prerano na plin, tj. da bi mi se domet na plin prepolovio-WTF????
Za osciliranje na leru-da promjenim točionicu i točim Croduxov plin

Složili oni to uz poredavanja o lošem plinu, nečistoćama u plinu, osjetljivom sustavu-ali auto i dalje loše radi na plin.
Dopeljam auto oko 8-9 sati, pokupim oko 15h, potrošim cijeli dan, napravim 400km jer smo išli s drugim autom-i NIŠTA nisu riješili

I tak je do dana današnjega-al pošto to oni očito ne znaju ili ne mogu složiti, budem to ja sam riješio
¸
Eto, meni nije cilj pljuvati po timovcima, ali činjenica je da sam mogao ostati bez auta i da su šlampavo stvari napravili i moj cilj je upozoriti sve one koji su na istom autu kod njih slagali plin na ovaj način-da postoji mogućnost da im se nedajbože ovo dogodi.
Osim toga gospodim Miroslav iz Auto TIma je počeo pričati bedastoće

A nasuprot ove priče, Marea sa ugraÄ'enim plinom kod "zloglasnog" i "fuÅ¡erskog" Cepelina, odradio dosad 86 000 km BEZ IJEDNE greÅ¡ke ili problema-naravno reparirane Valtek dizne nakon 60 000km, MAP senzor savrÅ¡eno prebacuje na bengu kad ima par litara plina u spremniku, motor ima 194 000km i radi ko vurica

gandalf

mike, mogu post kopirati na jedan drugi forum?
btw, za sve vezano za plin moja preporuka ti je auto silvio na staroj samoborskoj.

mikeg20

Naravno, da možeš, i ja ću staviti na par foruma još jer mi ih je dosta
RazmiÅ¡ljao sam o alternativi samo moram vidjeti poÅ¡to je ureÄ'aj pod garancijom

zvrk

sva sreća da nisi agresivac....  ;D

jednostavno, ne možeÅ¡ vjerovati da je takvo Å¡to moguće...  :tres:


Marea Mtuning

ko bi rekao za auto ti da su takvi..
kolko sam cuo,bili su na dosta dobrom glasu

sale88

to je valjda kak te posere, da prostiÅ¡ na izrazu...moj stari je tam ugraÄ'ivao joÅ¡ prije nekog vremena plin i nikad problema s njim, a eto kolega u svoj ugraÄ'ivao kod Cepelina prjie nekih 2 mjeseca i to je rasulo od auta sad...Å¡teta...

goran86

Jbt ne vjerujem da se to dogodilo...ja sam svog uzel sa već ugraÄ'enim plinom stag 2000 mislim sistem!
Ja sam eto u 12 mj reparirao sve injektore i napravio servis,sad nakon promjene motora napravljena mapa i radi savršeno,moram reći ljepše nego prije...

Baš mi je žao kaj se kvara tiće,a pogotovo zbog neljudkosti servisa

Tony

Ma ja sam oduvjek protiv tog plina. Auto se sam po sebi kvari, a s plinom se moze samo jos vise kvarit. A i vidim da stalno netko ima problema s tim plinom. Tak da je moje misljenje ak se oce stedit na gorivu lijepo dizel i bok. Al svatko ima svoje veselje i razmisljanja.

sale88

Citat: Tony  u 24 Lipanj 2010, 14:45:07
Ma ja sam oduvjek protiv tog plina. Auto se sam po sebi kvari, a s plinom se moze samo jos vise kvarit. A i vidim da stalno netko ima problema s tim plinom. Tak da je moje misljenje ak se oce stedit na gorivu lijepo dizel i bok. Al svatko ima svoje veselje i razmisljanja.

tak sam i ja razmišljao, ali kad pogledaš - razlika u cijeni goriva je kuna, a razlika u plinu je 50%...stvarno bi debelo morao razmisliti kad bi se odlučio na takav potez kaj odabrati - dizel ili plin...

Tony

Ti oces rec da dizel motor od 100ks trosi isto litara dizela kolko i benzinac od 100ks litara plina??? Hellloooo???? Okvirno razlika je dupla u litrama.

gandalf

dizel od 65 ks - 7,5 l
plinaš od 85 ks - 9,5 l
na 100 km, moje vožnje po gradu.
istina, izmeÄ'u ta dva motora je i nekoliko godina evolucije :D

mikeg20

Gle Tomy, plinski sustavi su dovedeni do savršenstva, nisu niš kompliciraniji od recimo chip tuninga-imaju i nekih sličnosti-plinski ECU čita signale centrale benzina i malo vara podatke sa sonde-i to je to.
UVIJEK je problem u fušanju kod ugradnje i krivom podešavanju.
Tak i ovo kod mene, nebi se niš dogodilo da su injectori bili na nekom nosaču.
U biti trebali su staviti boxer dizne-dva puta po dvije dizne sastrane i problem riješen-al su te dizne jako skupe pa nebi niš zaradili.

Al gle dalje prevare.
UreÄ'aj je koÅ¡tao 10 000 kuna, tak piÅ¡e na računu i uz akcijski popust je koÅ¡tao 6000 kuna na 10 rata Dinersa.
Znal sam da čim je to tak ogroman popust, ili prodaju šit robu koje se rješavaju ili su servisi skupi.

I da, servis na 10 000km košta 550 kuna!!!
150kn +pdv je filter, 300 kuna+ PDV je čišćenje dizni i usluga servisa-NEVJEROJATNO!

sale88

eto - gandi i mike me preduhitrili! sve jasno...makar da se razumijemo - da imam mogućnosti 95% sigurno je da bi uzeo dizla...

ali sad smo već van topica...a i samo topica! :D :D  :lol

Tony

Citat: Mike20  u 24 Lipanj 2010, 20:44:31
UVIJEK je problem u fušanju kod ugradnje i krivom podešavanju.

I da, servis na 10 000km košta 550 kuna!!!
150kn +pdv je filter, 300 kuna+ PDV je čišćenje dizni i usluga servisa-NEVJEROJATNO!

E pa upravo to. Nemam nis protiv kad bi se plinski sustav tvornicki ugradivao. I onda si ziher da je to to.
Al i uz to jos uvijek se nazalost proteze pitanje nekvalitetnog plina.

I secer na kraju. Skuplja rega + skuplji servis.

mikeg20

Gle, ne osjetiš tih 500 kuna toliko. servis uvijek možeš birati-filter plina košta 70 kuna i promijeniš ga za minutu u biti-ak je sve složeno kak se spada, nemaš kaj previše štelati-eto moja Marea je dokaz tome.
Kaj se tiče kvalitete plina, počeo sam točiti Crodux-ov plin koji je kvalitetniji, da ne plaćam više Inino smeće pa preporučam svima ovim putem da izbjegavaju Inu, ima na Croduxovim stranicama popis benzinski-ima čak u Vž OMV sa njihovim plinom