Novi Bravo - Zimske gume i naplatci

Autor get, 22 Studeni 2013, 20:52:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 4 Gosti pregledava ovu temu.

dabar22


dabar22

Po ovome bi trebalo pasati ako se ne varam?

stilista

plusevi za zimski set celik set

1. kako zimska guma "pati" po ljeti tako se vjerojatno niti ljetna ne osjeca najbolje na niskim temperaturama

2. kako sol i kamencici utjecu na limariju tako vjerojatno niti alu felge nisu postedene

3. cijena demontaze i balansiranja kod izmjena guma na jednim felgama......solidan trosak na godisnjoj bazi

4. sigurnost voznje na adekvatnim gumama za odredene uvjete ne moram niti spominjati

5. cijena zimske npr 15 (cca 1500/2000) kn u odnosu na ljetne 17/18 (cca 3500/4500)


na kraju krajeva svatko zna sto mu treba i sto zeli....svakome na volju....

get

Nek si nam rekao.

A trošak čelika si izpostavio iz računice?

Svaki prezenter navede i pluseve i minuse!

Svatko bira prema svojim nahoÄ'enjima. Ja sam unatoč svim savjetima izabrao 17, i niti najmanje mi nije krivo.
Čak mogu reći samo riječi hvale za sada, a kiše je stvarno bilo i na pretek od kada sam montirao svoje zimske.


stilista

sto si se ti odmah nasao prozvan......da li na kraju pise svakome na volju???  :82:

trosak celika anulairas odmah jer kupnja npr top zimske gume u 195/65/15 conti ts850 je po gumi cca 550 kn a u dimenziji 225/45/17 cca 1300 kn

za razliku u cijeni kupis set celicnih za cca 600/800 kn ili aluminijskih za cca 1500 i i kako god okrenes ispadnes u plusu.......a jedini minus ali bas jedini u cijeloj prici je izgled ali u svim ostalim segmentima rezervni set je povoljniji....pogotovo na duzi period....

get

Al tu dolazimo na moju teoriju, da ne-top guma u dimenziji 225/45/17 je bolja od top gume u dimenziji 195/65/17.

ako si se degradirao sa alu na čelik, onda možeš i sa top brand na srednji brand :)

AntonioK

Citat: stilista  u 06 Studeni 2014, 20:07:03
plusevi za zimski set celik set

1. kako zimska guma "pati" po ljeti tako se vjerojatno niti ljetna ne osjeca najbolje na niskim temperaturama

2. kako sol i kamencici utjecu na limariju tako vjerojatno niti alu felge nisu postedene

3. cijena demontaze i balansiranja kod izmjena guma na jednim felgama......solidan trosak na godisnjoj bazi

4. sigurnost voznje na adekvatnim gumama za odredene uvjete ne moram niti spominjati

5. cijena zimske npr 15 (cca 1500/2000) kn u odnosu na ljetne 17/18 (cca 3500/4500)


na kraju krajeva svatko zna sto mu treba i sto zeli....svakome na volju....

17c su mi od 2008 i ta famozna sol još ih nije izgrizla ni ti kamenčići ih nisu polupali nego (stručnjaci!!!)gumari
.a po tvojim uštedama morati ću skinuti sa renola četvorke čelične sve četiri petsto kn. :bravo

stilista

kako sam napisao ranije svakome po volji.....ali ovo sto sam napisao su cinjenice a ne rekla kazala.....

a bit ce da su meni i sogoru felge bile istuckane od svemirskih mracnih sila......ili zlocestih susjeda...tko ce ga znat  :neznam:

AntonioK

Citat: stilista  u 07 Studeni 2014, 17:42:48
kako sam napisao ranije svakome po volji.....ali ovo sto sam napisao su cinjenice a ne rekla kazala.....

a bit ce da su meni i sogoru felge bile istuckane od svemirskih mracnih sila......ili zlocestih susjeda...tko ce ga znat  :neznam:
:good:

dabar22

Ja sam kupio rabljene čeličane od stila za 500kn, imam doma goodyear ug 8 dot 2012 195 65 15 koje možeš naći na njuškalu za manje od 1000kn. Kupim ratkape u kauflandu za 80kn, imam lance za snijeg i ja sam svoje probleme za idućih 3 zime riješio ;) I da, nepatim na izgled i bitna mi je sigurnost i zato kupujem vrhunske gume.

Svatko ima svoje prioritete, nečiji su jeftiniji a nečiji skuplji i nema smisla raspravljati...

huby

Pozdrav ekipi. Jel imate iskustva s gumama Achilles i koje preporucujete druge proizvoÄ'ace da nije preskupo. 225 45 17
Hvala.  :good:

NeMiran

Baš ih čudo montiram na službena vozila, ali u dimenziji 14, za sada su se pokazale ok, na suhom i mokrom.
Očekivanje je da će izdržat 2 zime.

dabar22

Ovako izgleda bravo sa čeličnim felgama od stila ET43 15" sa gumom 195 65 15. Ništa ne struže, jedino je malo uvučenija felga unutra.

get

malo sam bacio oko na zimske gume ove godine, meni ne trebaju, ali onako iz radoznalosti.
I vidim da Sava Eskimo HP ima iznimno povoljnu cijenu u dimenziji 225/45/17 pa ako kome treba neka baci oko na vulkanizetre

http://www.vulkal.hr/p/408709/sava-22545-r17-eskimo-hp-91h


Prošle godine su bile cca 800kn

One koje sam ja uzeo Toyo, vidim da je kod lašiča ove godine 640KN.
Uglavnom, cijene su lijepo korigirane :)


Mike20

Pa ovo je super cijena, samo ak piše kraj zaliha da nisu možda neke stare gume u pitanju

Citat: huby  u 19 Studeni 2014, 17:46:11
Pozdrav ekipi. Jel imate iskustva s gumama Achilles i koje preporucujete druge proizvoÄ'ace da nije preskupo. 225 45 17
Hvala.  :good:

Zašto bi to kupovao, jedino ak je 400kuna komad