Diskovi i pločice

Autor Stilius, 17 Rujan 2014, 19:42:12

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Puntigamer

Jesu li prednji diskovi lako izmjenjivi? Jel ima kakav poseban postupak kod izmjene?


natipkano na jednom


robert_zd

Meni je minja majstor kad sam bija na servisu skupa s drugim sitnicama, svak ko je navika sporkat ruke moze sam to odradit.  :ok1:

Mike20

Jesu. Skineš kotač, s gedorom 10 skineš čeljust sa klizača, s gedorom 19 skineš dva šrafa koja drže nosač čeljusti, s ključem okastim 12 skineš dva šrafa koji drže disk na glavčinu i to je to. Ako disk neide dole, malo kvrneš čekićem.
Najbitnije da prije montaže sve počištiš, glavčinu, nosač čeljusti, čeljust, disk odmastiš.

Btw, imaju prednji Speedmax ventilirajući diskovi bušeni i rezani, 800tinjak kuna par, zadnji isti, al neventilirajući 400kn par. To valja štogod?

Uzeo sam stražnje Delphi pločice, 155kn set. Trw su izdržale 60 000km, još imaju 2mm mesa

AntonioK

Japanski diskovi :ok1:
di ih ima?

156 sp1 rosso

Narucio TRW komplet naprijed i nazad....javim iskustva.
....i tata bi sine...

Mike20

Citat: AntonioK  u 30 Kolovoz 2016, 14:09:06
Japanski diskovi :ok1:
di ih ima?

Speedmax je japanski???
Ma da.
U Intercarsu.
850kn dva prednja, 450 dva stražnja za Brava
Pa to je onda super cifra

100-200kn skuplje od običnih Ate, Brembo, 100 kn jeftiniji od Delphija, Boscha, Trw-a

Prednji:

https://media1mi.pl/p/1/18/126/photo-e3c947d7-a70d-421c-a222-a5f3d3b473c8-for_zoom.jpg

Stražnji:

https://media1mi.pl/p/1/135/353/photo-e80201db-1427-41c5-abe5-d38f4961e263-for_zoom.jpg

Puntigamer

Ate plocice i Zimmerman diskovi na Bravu. Prerano za dojmove dok se ne ne prilagode plocice i diskovi.

natipkano na jednom


franjo-fritz

Citat: Mike20  u 30 Kolovoz 2016, 11:19:34
Jesu. Skineš kotač, s gedorom 10 skineš čeljust sa klizača, s gedorom 19 skineš dva šrafa koja drže nosač čeljusti, s ključem okastim 12 skineš dva šrafa koji drže disk na glavčinu i to je to. Ako disk neide dole, malo kvrneš čekićem.
Najbitnije da prije montaže sve počištiš, glavčinu, nosač čeljusti, čeljust, disk odmastiš.

Btw, imaju prednji Speedmax ventilirajući diskovi bušeni i rezani, 800tinjak kuna par, zadnji isti, al neventilirajući 400kn par. To valja štogod?

Uzeo sam stražnje Delphi pločice, 155kn set. Trw su izdržale 60 000km, još imaju 2mm mesa
da valja nebi bilo Ä'abe.... Za te pare i ta dimenzija diska + rezani i busni.... Mislim da su samo Å¡minke radi.....ate, trw, tekster, brembo, zimmerman.. Ostalo kifla
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Mike20

Ma jasno, al ak imaju nekakve veze s japanom, vidim da imaju TUV certifikate, onda moguće da i nešto valjaju.
Jedino ti diskovi puno više troše pločice vjerojatno, pošto imaju te utore. A i te rupe, to se vjerojatno s vremenom napuni prašine od potrošenih pločica.

156 sp1 rosso

Ja sam ih htio,ali prodavac je rekao TRW kupi.
....i tata bi sine...

Mike20

Ja sam ih mislio iza staviti za probu, al glupo bude izgledalo naprijed puni, iza bušeni

skrooz

Jel netko probao narezati ili busiti diskove? Iskustva?

danci1993

Citat: skrooz  u 31 Kolovoz 2016, 13:15:04
Jel netko probao narezati ili busiti diskove? Iskustva?
to i mene zanima, tokarija ili nesto slicno

AntonioK

Citat: Mike20  u 31 Kolovoz 2016, 10:01:55
Ja sam ih mislio iza staviti za probu, al glupo bude izgledalo naprijed puni, iza bušeni
Stavi sve bušene :ok1:
,a pločice? Ja sam stavio textar.Ne ostavljaju onu kočionu prašinu na felgama

Lageros d.o.o.

Kod ATE rezanih diskova je stvar ta da su to diskovi drugačije kaljeni od standardnih i idu do viÅ¡ih temperatura nego standardna izvedba istog proizvoÄ'ača, tako da sve Å¡to spada u "kućnu radinost rezbarenja" s običnim materijalom, ne bih preporučio, a isto tako trebate obratiti pozornost i na to jesu li diskovi visoko karbonizirini, jer to najčešće ima ATE, slijedi ga TRW, dok i TEXTAR i ZIMMERMANN te BREMBO su to tek nedavno počeli davati odnosno proizvoditi, ali ne baÅ¡ u Å¡irokoj primjeni kako je to kod ATE-a ili TRW-a za koje i dalje držim da su prva 2 imena kada se radi o kočnicama.



Ĺ iroki asortiman autodijelova i naruÃ,,ivanje po Ĺželji ... http://lageros-auto-moto.webs.com/