Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

Memphis

Citat: Skoda90  u 22 Veljača 2017, 16:58:10
Ja sipam navedeni total...
Izglda da mi punto ipak trosi ulje!
Na cca 1000km dolijem 1-2 dcl
Evo i potrosnje nedavno mjerio


Danas sam izvadio pumpu goriva da vidim sta je s onim cepom,navoji izgledaju dobro,gumica dobro ali nemogu nikak zasarafit kak spada uvijek u stranu ode.Kao da je cep postao elastican.Jel ima za kupit taj cep ili se to "posebno" narucuje?
lp
Troši ti identično kao i moj.

Što se tiče potrošnje ulja. To je star auto i neke stvari su se zdošle. Kao npr. gumice ventila i razni semerinzi. Meni je isto trošio ulje dok nisam promijenio gumice ventila koje su se doslovno raspale te semeringe i brtve koje su puštale. Nakon toga auto više ne troši nimalo ulja. Napravio sam sad 7000 km od zadnje izmejne ulja nije ni kapi ulja potrošio, trenutno je unutra isto Total 7000 s time da je moj motor zaista picpic. A kod tebe može biti i drugih razloga potrošnje.

Što se tiče čepa njega je teže zašarafit jer ga trebaš jednako ušafit. Treba se malo igrat sa time. On je takav kakav je ... imaš ih na otpadu koliko oćeš paše od više modela fiata. A ni novi nije skup.


Skoda90

Za sad sam zadovoljan potrosnjom kak je bilo dok je curilo gorivo na pumpi....
Ulje nije skupo tako da mi nije problem nadolit svakih 1000km.
A s cepom sam se zezao sat vremena ako ne i vise,i nema sanse da usjedne kak treba,uvijek iskoci ili u stranu ode a navoji mi se cine ok.
Punto ce ostat ipak kod mene (mislio sam ga prodat na proljece) tako da cu radit veliki servis.
Malo mi slini i na vodenoj,remenje mi ne izgleda u super stanju tako da bi to sve mogao uskoro promjeniti.
Sto sve spada u veliki servis?
Koju vodenu da uzmem,koje remenje?

Auspuh je isto u losem stanju tako da cu i njega komplet mijenjat.

Memphis

Citat: core3i  u 11 Veljača 2017, 12:19:39
2015 - limenka 1l ~ 8,5â,¬. Kod paljenja koju sekundu viÅ¡e stoji upaljena lampica, a ulje je kao da je juče usuto - ne mijenja boju - bar ne na Å¡tap.
koji filter ulja imaš?
Citat: Skoda90  u 23 Veljača 2017, 09:46:24
Za sad sam zadovoljan potrosnjom kak je bilo dok je curilo gorivo na pumpi....
Ulje nije skupo tako da mi nije problem nadolit svakih 1000km.
A s cepom sam se zezao sat vremena ako ne i vise,i nema sanse da usjedne kak treba,uvijek iskoci ili u stranu ode a navoji mi se cine ok.
Punto ce ostat ipak kod mene (mislio sam ga prodat na proljece) tako da cu radit veliki servis.
Malo mi slini i na vodenoj,remenje mi ne izgleda u super stanju tako da bi to sve mogao uskoro promjeniti.
Sto sve spada u veliki servis?
Koju vodenu da uzmem,koje remenje?

Auspuh je isto u losem stanju tako da cu i njega komplet mijenjat.
Mora sjest treba malo vještine. A remenje ovsi koliko misliš novaca izdvojit. Po meni contitech set sa vodenom i španerom je dobar ako ti nije skup.

Skoda90

BUdem opet probao ali sumnjam.
Pa bilo bi super kad bi mogao to sve uzeti do cca 100â,¬
Bitno da je kvalitetno,ako me bas skuplje ispadne nego sto sam racunao onda cu na 2 puta kupiti  :neznam:
A pojma nemam kako i za sta se krecu cijene.
Kupovao bi u gasu sa popustom

Memphis

Contitech set je 480 kn u tokiću sa klasičnih 20% popusta na njihovu karticu.

Skoda90

U tom Contitech setu znaci dobijem vodenu remenje i spaner?

Memphis


Skoda90

Hvala puno  :ernaehrung004:

Koliko vidim za tu tokic karticu se treba javit u njihovu poslovnicu,a jel se to placa neka clanarina ili nesto,sumnjam da je bespla?

Mairon


Skoda90

Hvala budem si sredio tu karticu ovih dana!

Uzeo danas sonax pastu za poliranje i mogu reci da je dobra,za probu ispolirao haubu a sutra cu ostatak auta pa ga budem poslikao!

Prije:


Poslije:

core3i


Memphis

Probaj sljedeći put sa Boschom ili Championom

Skoda90

Poliranje napokon gotovo,ostalo jos sredit branike.
Auto je bio pun ogrebotina sa svih strana (zena vozila).Najgori je krov bio  :neznam:
Evo kako to sad izgleda nakon 5+ sati rada
Pocela kisa danas pa cu ga za koji dan poslikak kak spada.


Skoda90

Stigle ledice za glavna svijetla.
Uzeo ih po preporuci kolege i zadovoljan sam.
Mislim da bi trebao malo spustiti svjetla jer dugo pre visoko baca...

"H4 120W 12000lm"


topolino

Prve dvije su kratka, zadnja je sa dugima, predzadnja slikana sa dugima?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: