Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

Skoda90

Duga su samo na drugoj slici iz kabine.(vidi se plava zarulja da svjetli na tabli)

Narucen i senzor radilice kod tokica,magneti marelli 190kn bez popusta

Nikic

Reci mi gdje si uzeo te lampe i koliko novcica, i koliko je bolje od obicnih

Poslano preko karburatora

Just a Black Snail

Skoda90

Ebay 190kn
http://www.ebay.com/itm/371696930676?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Puno je bolje od obicnih i stvarno su odlicne.
Moram ih samo par dana testirati i ustelat,pitanje da li drugim vozacima smeta...

Skoda90

Isao sam danas kod tokica kupit taj contitech set i kaze lik da mi ne moze dati jer ima 3 vrste bez obzira na tip masine,cak ni po broju sasije.Kaze skini remen pa donesi  :wtf:

tomozuki

Pogledaj si na eper-u po broju sasije
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

Skoda90

Mislim da cu ipak stic sutra skinit dijelove i otic kod tokica (zaboravio da rade subotom do 15h)

gokiSP

Da, razlike su u obliku zubiju i samoj duzini remena

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Skoda90

Promjenjeno remenje,spaner,vodena i senzor temperature...
Staro remenje je dosta lose.Na naljepnici pise da je mijenjano prije 100k (navodno,sumnjam da je poslije tog).

Izgleda da mi slini na semeringu od bregaste...


the-rider

pa sta nisi odmah i semeringe promijenio, to ti je jos 50-ak kn
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Skoda90

jbg nisam znao dok nsam sve rastavio,to cu ostavit za sljedeci mjesec.

Skoda90

Danas je puntac okrenio 2x100km,bez nekih vecih problema,na uspnima malo veca temp ali je izdrzao.
Zadnjih par dana me zeza alnaser,ponasa se kao da je akumulator slab i nema snage okrenut,zatim upalim iz druge ko zmaj,to se samo nekad dogadjalo a danas svaki put i sad na kraju vise nece nikako "vrtit".
Uspio sam ga upalit na "guranje" i doci doma.

Vjerujem da su cetkice osle jer sam ga zbog onog senzora radilice izmorio u zadnje vrijeme  :to:

gokiSP

Ne moraju biti cetkice. Moguce da se i bukola koja drzi osovinu u centru potrosila pa ima lufta i onda nema snage zavrtiti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Skoda90

Budemo vidilikad ga skinem!posto vidim da mnogi pasu na fiat\alfa/lancia da li mozda odgovara od alfe 146 na moj?

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk


Skoda90

Cetkice su bile problem,kupio druge kod tokica,odnio autoelektricaru da mi zalemi nove,sve sastavio auto pali ali ne prestaje vrtit kad upali?!? gdje sam mogao pogrijesit? hvala lp

gokiSP

Znaci da kad vratis kljuc automat i dalje ima struju i ne vraca se natrag. Ocito negdje vuce plus i ne vraca se. Ili je jednostavno u banani i kad ga izbaci ne vrati ga natrag. Skini ga i provjeri.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk