Punto mk1 mali "servis" par pitanja

Autor Skoda90, 05 Prosinac 2016, 18:16:15

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Skoda90

Ovo s relejom je rijeseno ciscenjem.
Fiat danas bez problema odvozio os-zg-os 600+km potrosnja ispod 6l prosjecna brzina autocestom 100-120 ja sam zadovoljan  :ok:

Skoda90

Vidim da dosta clanova sipa totalovo ulje.
Odlucio sam se i ja za njega ali sam tek nedavno skontao da ima quartz 7000 i quartz 7000 energy,koja je razlika i koje da sipam od ta 2? (punto 1.1)
I molim preporuku ulja za mjenjac,proizvodjaca i gradaciju?
Hvala lp  :85565:

Memphis

Nikakva. Total 7000, 7000 diesel i 7000 energy ti je jedno te isto ulje samo u drugim kantama.

Za mjenjač Total Gear8 75W80 ili koje drugo 75W80 GL-4

tomozuki

Elf tranself 75w80 gl-4 moja preporuka
Zastava 750/ Fićo ,  Renault 4 1.1 8v ,  Fiat Ritmo 70 cl 1.3 8v ,  Hyundai Accent 1.3 12v ,  Fiat Bravo 1.4 12v,  Fiat Punto mk2 1.2 16v , Peugeot 307 1.4 8v, Peugeot 307 sw 1.6HDI

topolino

Sta neide u mk1 80w/90 gl4? Bar je meni tako pisalo u korisnickom manualu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Memphis

Citat: tomozuki  u 02 Prosinac 2017, 00:30:21
Elf tranself 75w80 gl-4 moja preporuka
Taj ELF i Total Gear8 je jedno te isto ulje ... i to je GL-4+
Citat: topolino  u 02 Prosinac 2017, 06:49:24
Sta neide u mk1 80w/90 gl4? Bar je meni tako pisalo u korisnickom manualu.
U prvim modelim kao moj (1994) piše da ide SAE 80 GL-4. (Tutela ZC 80/S) koja više ne postoji.

Kasnije u novijima piše 75W80 GL-4 odnosno Tutela ZC 75 SYNTH koja je s vremenom postala GL-5.




Skoda90

Decki hvala bili ste od velike pomoci  :ok1:


Skoda90


Skoda90

Izgleda da mi je opet prdnio termostat,kako je sad kod mene hladnije sve teze ga je ugrijat.
Do posla imam 9km otvorene ceste i nema sanse da se ugrije na radnu malo mu fali,cim odem u grad kreni-stani onda postigne temp.
Nema ni godinu dana da sam stavio novi termostat.A izgleda da cu ga opet mijenjati.
Koju marku preporucujete?uzimat cu kod tokica makar bio i najskuplji bitno da opet ne crkne.

Mijenjat cu i "sat"
Ovakav bi mi trebao pasat jel?
https://www.njuskalo.hr/image-w920x690/autoelektrika-elektronika/fiat-punto-kilometar-sat-slika-84222884.jpg
I pitanje jos jedno da li onaj sat od punta gt bijeli isto pase?naravno onaj pritisak ulja i turbina je naravn nebitna  :funnyshit:

I jos jedno pitanje,gdje se sve nalaze sarafi da skinem prednji branik?4 od ispod 2 iznat izmedju svjetla,i kod tockova po 3 komada i opet nejde van?
Hvala lp

M.P.

#249
Zašto bi mjenjao sat ? Ovaj sa linka je iz ranih godina 93-94. Od punta GT je na struju tako da nije plug and play, a kod 55 i 60 velika većina je kao i kod tebe - na sajlu. Ako je i kod tebe nekim slučajem na struju, onda vjerujem da bi se već dalo lakše složit na GT instrumente.

A za branik, ako se dobro sjećam, sve si nabrojao, al treba čupat - nekako je zakačen na predjelu gdje se dodiruje sa blatobranom i tu često zapne. Nek ipak neko potvrdi ko ga je nedavno skidao, a ne ko ja prije 10g  :D:

A ovo za termostat - radije stavi karton napred preko otvora za zrak.  55 je jako mali motor, i na ovim minusima i ful ispravan teÅ¡ko postiže temperaturu. Ako mu malo fali, ne diraj niÅ¡ta. I to on Å¡ta oscilira je potpuno normalno na tim starim autima, neće on nikad bit zakucan na 90 ko kod novijih.

Skoda90

Sat sam mislio mijenjati jer ne pokazuje dobro temp. pokazuje manje nekih 20%
Sumnjam da bi i nasao taj od gt ali dobro je znati dal pase ako uleti prilika!

Budem onda probao cupat branik  :zbunj:

Zatvorio sam na braniku 70% tih "rupa" gdje ulazi zrak,ali nikakve promjene.Zato sam i htjeo branik skinuti da direkt na kiler stavim nesto.
Fali mu jos koji km da se taman ugrije,i sad kak je hladnije potrosnja skocila preko 7l normalno voznje 80% otvorene ceste  :neznam:
Budem tocno vidio o kojoj se temp. radi preko dijagnostike kad odvozim rutu posao>kuca

M.P.

Provjeri i senzor temperature na motoru. On ti je sa stražnje strane motora, negdje iza čepa za ulijevanje ulja, pa doli negdi na bloku uvidan. Ovako ti izgleda, doÄ'e ti 50ak kuna, prije da te on zeza nego tabla. ImaÅ¡ 2 tipa, za punto bez kazaljke ( kraći ) i punto sa kazaljkom kao tvoj ( duži )


:ernaehrung004:

Memphis

Nemoj dirat termostat niti indikatore dok ne riješiš kazaljku. Pipaj po crijevima tak ćeš najbolje znat za termostat.
Ja sam dugo vodio borbu sa tom kazaljkom. Stajala je uvijek na 1/4 (umjesto oko polovice). Na kraju je bilo do sata s time da od 5 satova ni na jednom nije radila tj. bio je isti problem. Na kraju sam našao sat od diesela na kojem kazaljka radi (o tome sam nešto čitao na talijanskim forumima da jedino valjda dieseli nemaju taj problem) i prebacio sam samo onaj dio sata di je temperatura i gorivo.

Kad osposobiš kazaljku onda ćeš sve znat. Ove indikatore temperature nemoj mijenjat jer to je valjda zadnje kaj odlazi.

Ja sam imao isto takav sat al sam stavio od novijeg modela jer je ljepši.

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/unutrasnjost/fiat-punto-mk1-kilometar-sat-obrtomjerom-slika-8748902.jpg

M.P.

Prvi put čujem za taj problem sa kazaljkom, a namjenjao sam se tabli na tom autu, šta na svom, šta od ekipe :D

Al eto, sad sve znaš, pa procjeni, štagod da je, popravak nije skuplji sigurno više od 100-200kn

Skoda90

Indikator sam mijenjao kad sam radio veliki servis, i nije na mhestu na kojem si naveonego sa strane gdje je akumulator?!?
Ovakav sat sa linka trenutno imam, kad sam stavio novi termostat sjecam se da je lakse postizao temperaturu i kad je bilo hladnije. Necu ove godine jos nista dirat, budem vidio prvo sta kaze dijagnostika tj temp kad odvozim ovu relaciju od 9km.

Poslano sa mog F3111 koristeći Tapatalk