HHO sistem ili vožnja na vodu

Autor FileFixer, 18 Veljača 2008, 10:26:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

zzip

Citat: zvrk  u 03 Kolovoz 2011, 20:08:54
tako da meni svaka litra dolje dobro doÄ'e...

a cijena ugradnje.. ?? a zaebavanje na tehničkom?? a kad naši skontaju da sad to svi imaju pa rebnu porez i atest...??

znaš kakve si sreće... :lol

Citat: zvrk  u 03 Kolovoz 2011, 20:08:54
a i ako dobijem nešto na živosti, bit će lakša noga na gasu, pa evo opet uštede...

aha... teško.. svi o tome pričaju.. pa se onda ganjanu po gradu i lupaju u dupe kad se treba točiti...

ovo moje malo g**no jedva ide 120 na sat... a i treba mu dok doÄ'e do te brzine.. pa se nema niti smisla ganjati sa njime...

ti zvrko MORAÅ  sebi uzeti neki mali auto sa malim motorom za dostavu... da ti se prepolovi potroÅ¡nja.. i onda ćeÅ¡ imati uÅ¡tede.. ostavi se ovoga... složi si raÄ'e markeing firme... :DD

Ducato

Naravno gospodine predjedniče da je plin bolji.. Plin je plug&play i košta smrtnika koji nema rabat sa sistemom koji nešto valja cca 8000kn na više..

Za 8000kn ja ti složim bravu da troši 4l ali to se nemože platiti jer je kemija.. jer mora ići još jedan alternator, još jedan akumulator, Volo kom, plus Maf kontroler uz 4 x 9 generator uz PWM kontrolu i cca tjedan dana posla ako je uopće moguće ugraditi u dotični auto....

Zato je opet Plin bolji ali ima ono ali :) :) :)  nemaÅ¡ plaćanja toliko državi zbog LPGa , ekoloÅ¡kiji imaÅ¡ auto ( za one koji to vole ) malo su manje performanse na Å¡paranju, dosta veće performanse kad ne Å¡paraÅ¡ bengu :)

Ništa nije savršeno... Ovisi tko što želi i koliko novaca želi uložiti



Frendu je panda iÅ¡la samo na vodu za 0kn  :) ali samo do 60 ili 70km/h i zbog toga volim HHO i pratim po netu kaj se dogadja.. 


Ja ne kažem da je HHO bolji LPG je bolji... ali nema boljeg od TDI, HDI ili JTD + HHO . . .  jer kad auto troÅ¡i 4litre dizela ja to smatram najboljom kombinacijom..


zvrk

Istina...najbolja je komba dizel + hho....

evo, naÅ¡ao sam jedan post sa foruma HHO Tehnologija...koji govori o tome zaÅ¡to previÅ¡e HHO smjese može biti Å¡tetno za motor...nije loÅ¡e za edukaciju forumaÅ¡a  ;D

Zašto prevelika količina HHO smjese može uništiti motor?



Da bismo odgovorili na ovo pitanje moramo, prije svega, objasniti o kojim količinama se uopće radi. Već sam spomenuo da je za dvolitrene motore dovoljna količina od jedne litre HHO smjese u minuti (1 lpm) da bi se postigao efekt potpunijeg izgaranja postojećeg goriva u motoru.

Za prazan hod takvog motora potrebno je oko 50 lpm HHO-a, a za vožnju pod punim opterećenjem oko 400 lpm.

Mogli bismo reći da princip 'više je bolje' vrijedi do količine koja je ispod 3 do 5 lpm, jer u tom rasponu HHO djeluje kao booster, odnosno poboljšava izgaranje postojećeg goriva. Količine veće od ovih mogu postati opasne, jer HHO počinje biti zamjena za pogonsko gorivo.

Zašto je to opasno?

Kaže se da slika vrijedi kao tisuću riječi. Pogledajte ilustraciju benzinskog motora i sve će vam biti jasno. Vodik izgara veoma brzo. Toliko brzo da klip motora ne doÄ'e do gornje mrtve točke (GMT), a vodik je već izgorio. Benzin se tek počinje paliti i najveći potisak ostvaruje nakon Å¡to klip proÄ'e GMT.

Sve je to prihvatljivo dok je količina HHO smjese mala, ali kod veće količine eksplozija vodika razvija pritisak na klip koji se kreće prema gore. To je dodatno opterećenje za motor i ako se količina vodika poveća može doći do loma u motoru.

Da bi se automobil vozio samo na HHO ili vodik treba se podesiti točka paljenja koja mora biti 8 do 12 stupnjeva nakon GMT. Tada se pojavljuje joÅ¡ jedna opasnost, a to su visoke temperature koje se razvijaju izgaranjem vodika i koje, takoÄ'er, mogu dovesti do oÅ¡tećenja motora.

A, Å¡to je s dizel motorima?

Kod njih ne postoji iskra za paljenje, nego se u 'pravom trenutku' u vreli zrak u cilindru ubacuje dizel gorivo. Taj pravi trenutak je, takoÄ'er, prije GMT, tako da vrijedi sve Å¡to je rečeno za benzinski motor. Primjećeno je da veće, ali ne prevelike količine HHO plina dovode do pregrijavanja dizel motora.

Sve u svemu, viÅ¡e HHO smjese nije uvijek najbolje za vaÅ¡ motor. Postoji granica preko koje se ne smije ići bez posebnog prilagoÄ'avanja motora. Osim toga, za veću proizvodnju HHO smjese potrebno je utroÅ¡iti viÅ¡e energije iz alternatora, potreban je veći presjek vodića (zbog jače struje), a i HHO generator je većih dimenzija i teÅ¡ko ga je smjestiti u prostor motora.

Na sreću, sve je to nepotrebno, jer se dobre uštede mogu postići s relativno malim HHO generatorom uz minimalan utrošak električne energije.

zzip

oprostite gospodine mlaÄ'i forumaÅ¡u, ali gdje ste vidjeli da sam ja napisao da je plin BOLJI ???

ispričavam se ako sam uvrijedio VaÅ¡u osobnost sa time Å¡to sam iznio osobno stajaliÅ¡te da  (PO MENI) to ne vrijedi živaca i truda... nadam se da imam pravo na svoje miÅ¡ljenje.. ?? ili nemam??

:jezik

a ako mi za 8000 kn složiÅ¡ da mi brava 2.0t troÅ¡i 4l benzina i bolimekitakoliko vode... onda se sutra naÄ'emo da mi to potpiÅ¡eÅ¡... :)

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:16:44
Ništa nije savršeno... Ovisi tko što želi i koliko novaca želi uložiti

točno tako... :ok:

i da se ponovim...

Citat: zzip  u 03 Kolovoz 2011, 20:03:47
ako se potrošnja smanjuje za 1l onda (ja osobno) ne vidim pretjeranu uštedu...

Ducato

Citat: zzip  u 03 Kolovoz 2011, 20:22:27
oprostite gospodine mlaÄ'i forumaÅ¡u, ali gdje ste vidjeli da sam ja napisao da je plin BOLJI ???

ispričavam se ako sam uvrijedio VaÅ¡u osobnost sa time Å¡to sam iznio osobno stajaliÅ¡te da  (PO MENI) to ne vrijedi živaca i truda... nadam se da imam pravo na svoje miÅ¡ljenje.. ?? ili nemam??

:jezik

a ako mi za 8000 kn složiÅ¡ da mi brava 2.0t troÅ¡i 4l benzina i bolimekitakoliko vode... onda se sutra naÄ'emo da mi to potpiÅ¡eÅ¡... :)

točno tako... :ok:

i da se ponovim...


Može se 50% spustiti potroÅ¡nja uz dosta para ali treba i puno vremena, to je složio lik u Bjelovaru i bio je na TVu  a performanse padaju naravno..

A ako si "ja sam" mogu napraviti da mi auto troÅ¡i litru manje ona mi se isplati , sam sam slozio instalacije, generator, EFI... i nisam pametan nego samo znam googlat  :ok:

kaj se tiče vodika "viÅ¡e je bolje osim ako nije"  :ok:


Sad zamisli na šleperu uštedu od samo 5-10%




zzip

kad si krenuo.. onda ćeš i izdurati... :ok:

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:33:45
Može se 50% spustiti potroÅ¡nja uz dosta para ali treba i puno vremena, to je složio lik u Bjelovaru i bio je na TVu  a performanse padaju naravno..

vremena imam.. novaca ću imati.. ako potpišeš da ćeš raditi biti ćeš i ti na tvu...

performanse.. baš me briga.. turbo je.. i preko 200ks...

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:33:45
A ako si "ja sam" mogu napraviti da mi auto troši litru manje ona mi se isplati , sam sam slozio instalacije, generator, EFI...

blago tebi... što ne znači da ja zvrku nemogu reći DA MU SE TO NE ISPLATI.. jer si on to neće sam slagati nego će tražiti nečiju pomoć i to će morati platiti...

OSIM ako mu ti to nebudeš besplatno slagao.. a onda ćeš i meni besplatno... :ljubav:

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:33:45
i nisam pametan nego samo znam googlat  :ok:

tko je uopće rekao da si pametan... ja to nigdje nisam niti napisao... tako da ne znam čemu ova rečenica... :ok:

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:33:45
kaj se tiče vodika "viÅ¡e je bolje osim ako nije"  :ok:

aha ... da.. špansko selo.. skoro kao da ja tebi kažem da se irigacija trećeg sloja zemlje golf terena mora raditi u dvije etape sa različitim granulacijama... kažem SKORO !!! :ok: :lol

Citat: Ducato  u 03 Kolovoz 2011, 20:33:45
Sad zamisli na šleperu uštedu od samo 5-10%

ovo su FIATISTI a ne ŠLEPARISTI... kontaš??

eto.. nadam se da se nisi uvrijedio (opet)... i da si shvatio da svatko na forumu ima pravo iznijeti svoje MIÅ LJENJE !!!!

pratim ovu temu od prvog dana i vidim da bi se stalno svi neÅ¡ svaÄ'ali, prepucavali i filozofirali.. dajte ljudi.. smirite se malo... :zvrko:

nego.. kad se naÄ'emo sutra da potpiÅ¡eÅ¡ ugradnju?? :DD

zvrk

Dali je netko složio kod nas sustav sa Joe Cell Mark III ćelijom?

Ona sa 5 okruglih cilindara.....


FileFixer

Je, ali je radio ravno 15 minuta. Pitam frenda da naÄ'e čeliju negdje u svojoj garaži. :ok:

Ali to je teško složiti jer je filozofija drugačija. ;)

                          E=mC^2 +/-3dB

FileFixer

Nego... Može li kao PWM kontroler poslužiti K8055?

                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk

aha...
znam da je filozofija drukčija i da svakom drukčije reagira...nekom proradi odmah a nekome tjednima treba da proradi...
isto tako u početku zna trokirati pa se kasnije normalizira...isto je i kad se ureÄ'aj makne....

čitam da su naši dečki manje-više sve već probali sa pločastim generatorima, i sad idu probati sa cjevastim, pa me zato zanima....


Ducato

Citat: zvrk  u 03 Kolovoz 2011, 21:20:49
Dali je netko složio kod nas sustav sa Joe Cell Mark III ćelijom?

Ona sa 5 okruglih cilindara.....



Izracunaj radnu povrsinu.. nemoj preko 80cm kvadratnih.. meni je vuklo previse ampera..

Ducato

Citat: zvrk  u 04 Kolovoz 2011, 02:18:59
aha...
znam da je filozofija drukčija i da svakom drukčije reagira...nekom proradi odmah a nekome tjednima treba da proradi...
isto tako u početku zna trokirati pa se kasnije normalizira...isto je i kad se ureÄ'aj makne....

čitam da su naši dečki manje-više sve već probali sa pločastim generatorima, i sad idu probati sa cjevastim, pa me zato zanima....



Kondicioniranje.. uvijek treba vremena da se stvori kataliticki sloj da dobro radi..  ja ih pripremim dobro ali najbolje je kad odrade mjesec dana u autu. Onda rastavim, operem u destiliranoj i finish sa 96% etanolom..

Ducato

Citat: zzip  u 03 Kolovoz 2011, 20:43:10
vremena imam.. novaca ću imati.. ako potpišeš da ćeš raditi biti ćeš i ti na tvu...
performanse.. baš me briga.. turbo je.. i preko 200ks...

Performanse padaju u svakom pogledu..  Jos pronaći vrijeme izmedju 220 radnih sati u Kolovozu :)
Ali tebi se to ne isplati raditi, sve ces napraviti samo da sabotiraš hho ideju

Meni je trebalo tri mjeseca da si samo struju složim :), , hehe sad si me sjetio budem postao shemu  ;D

Citat: zzip  u 03 Kolovoz 2011, 20:43:10
blago tebi... što ne znači da ja zvrku nemogu reći DA MU SE TO NE ISPLATI.. jer si on to neće sam slagati nego će tražiti nečiju pomoć i to će morati platiti...

Pomagao sam i ljudima koji su me zvali s oglasnika ,,,,,,,,, fiatistima bi uvijek pomogao, broj je tu negdje pa tko treba  :)

Citat: zzip  u 03 Kolovoz 2011, 20:43:10
eto.. nadam se da se nisi uvrijedio (opet)... i da si shvatio da svatko na forumu ima pravo iznijeti svoje MIÅ LJENJE !!!!

Forum rules samo evo netko se unese u temu a netko popljuje nekoga, predugo sam na internetu da bi se sekirao zbog necijeg misljenja  :bravo



FileFixer

Citat: Ducato  u 04 Kolovoz 2011, 15:14:46
Kondicioniranje.. uvijek treba vremena da se stvori kataliticki sloj da dobro radi..  ja ih pripremim dobro ali najbolje je kad odrade mjesec dana u autu. Onda rastavim, operem u destiliranoj i finish sa 96% etanolom..

Mislim da pričamo o dvije različite stvari. Joe Cell za pogon i proizvodnju energije ne treba nikakvo napajanje. zato kažem da je filozofija i pristup drugačiji nego sa HHO.
Opče rečeno... Proizvodnja HHO je drugi stupanj prema izradi Joe Cell. Joe Cell je "zero point energy". :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

zvrk

da FF,...to je to....druga filozofija....teško je uopće objasniti kako to sve skupa radi, kad još neke stvari nisu razjašnjene oko toga....ali istina....radi i ne troši ništa....čak ni vodu...

ali tu bi otiÅ¡li skroz u off, pa ako ima interesa da o tome razglabamo, drage volje otvorim drugu temu  ;D

A ovo o čemu tema priča je booster....znači poboljšano izgaranje...malo više momenta....nešto manja potrošnja itd...

Za potpuni rad na HHO....to je već neš drugo...