Trzanje tokom ubrzavanja do 3000 rpm

Autor luka78, 26 Travanj 2016, 13:49:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 5 Gosti pregledava ovu temu.

SEB

Citat: topolino  u 12 Srpanj 2016, 09:24:10
Kakav povrat pritiska? Dizel nema zaklopku gasa pa da blow of ventil zablokira i zrak nema di nego natrag ili pucaju crjeva. Idi ca od tih amatera. Stavi plocicu bez rupica i softverski ugasi egr, past ce ti potrosnja i prestat trzati. Potrosnja ti je povecana jer ti ecu ne cita senzore, nego radi po svojim postavkama. Nesto kao safe mode, kada jedan senzor odapne ili poblenavi, a nije kurcijalan za siguran rad samog motora ecu se oslanja na ostale i dodaje extra goriva da nebude problema. Dokle god ga ne ugasis si na istom.
možda mislie na povrat pritiska u ispuhu kao da je zaštopan
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

topolino

Moguce, ali to bi onda bilo jako primjetno jer bi sistao jako kod ubrzavanja i falilo bi mu snage jer je motor zagusen.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

SEB

ah to su rekli meštri koji ne poznaju baš taj auto...dosta MJet modela ima taj zvuk kad pustiš gas...za 159tku postoji servisna obavjest da se prekontroliraju neke cijevi i ako je sve ok da se objasni stranci da je to normalno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

topolino

Mestri koji nerazlikuju zvizdanje turbine slicno mlaznom motoru (ubiti razlika je sto radijalni mlazni motor ima drukcije komore za izgaranje) i zastopan auspuh (slicno expres loncu) neka se ostave corava posla. Ima auta kojima turbina zvizdi toliko da i da pukne crjevo nebis cuo razliku, ali zastopan auspuh je nesto sasvim drugo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

luka78

Trom je u nizim obrtajima, a u visim kada se doda gas i naglo pusti cuje se karakteristicno rrrrrrrrrr. Zato su uzeli to da pregledaju i utvrde sta je. To sve prati povisena potrosnja. Momak koji radi na njemu vazi za dobrog servisera. Ovlasteni je servis, nisu neki divlji.

luka78

Ipak je do turbine, nabija iz nekog razloga velike pritiske, danas se skida, pa ce je pregledati prvo u servisu. Kazu da je mogla crijeva poderati. Ako ne mognu tu nista rijesiti, ide za Uzice. Nadam se da ce poslije toga sve raditi kako treba, majku mu....

pozz

topolino

Onda treba pogledati dali radi wastegate, cjevcice od vakuuma i citanja MAP-a jer preko njega ECU cita kako radi turbina. Pocistite MAP prije i usporedite njegova citanja sa manometrom prije skidanja.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

luka78

Citat: topolino  u 14 Srpanj 2016, 09:08:16
Onda treba pogledati dali radi wastegate, cjevcice od vakuuma i citanja MAP-a jer preko njega ECU cita kako radi turbina. Pocistite MAP prije i usporedite njegova citanja sa manometrom prije skidanja.

MAP je ociscen prije mjesec dana, bio je kompletno zalijepljen. Danas ce po skidanju turbine sve pregledati.

luka78

Otisao ventil pritiska nekakav i jos nesto pa ga pokusavaju naci. Ali nesto zezaju dobavljaci. Ako ne uspiju  naci, ide za Uzice, kao sto rekoh. Jbga.

luka78

Citat: luka78  u 15 Srpanj 2016, 08:06:45
Otisao ventil pritiska nekakav i jos nesto pa ga pokusavaju naci. Ali nesto zezaju dobavljaci. Ako ne uspiju  naci, ide za Uzice, kao sto rekoh. Jbga.

Dopuna. Ipak ode turbo za Uzice i peraje nisu u redu. Turbina je i uzrokovala onaj prvobitni problem sa kidanjem klapne koji sam imao...

topolino

A da ti endoskopskom kamerom provjere na sta lice cilindri. Pono je to metala zavrsilo u motoru.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

luka78

Citat: topolino  u 15 Srpanj 2016, 09:21:37
A da ti endoskopskom kamerom provjere na sta lice cilindri. Pono je to metala zavrsilo u motoru.

Mogu pitati u serivsu...Ali rekose mi da je kompresija dobra na cilindrima, a ovi su tu jednu klapnu nasli zaglavljenu izmedju glave i ventila. Nije dosla do cilindra koliko su mogli vidjeti kada su radili motor. Ali ja sam se prije toga dugo zalio na povecanu potrosnju, problem sa trzanjem izmedju 2000-3000 obrtaja (rjesavali EGR koji je takodje stradao) kao i cudnim zvukom pri otpustanju papucice gasa. To je izgleda sve do turba bilo.

Miha.

Jučer pokuÅ¡ao skinuti granu s frendom  :tup:
6.5h rada i na kraju niÅ¡ta nismo uspjeli napraviti! Od optimizma,depresije do sreče na kraju. Iscrpljenosti i izrubanih ruku, bolovima u kržima, vratu i nogama  :crazy2:
GledaÅ¡ na youtubu kako je jednostavo a zapravo nije, doduÅ¡e možda je neÅ¡to drugačije na plastičnoj grani  :neznam:

Trebalo je prvo blokirat remenicu bregaste, za to ima predviÄ'ene dvije rupe u koju se Å¡arafe Å¡arafi M6 dužine cirka 30-40mm (netreba ih dokraja stegnuti tek toliko da čvrsto drže). Ostalo je luk i voda  :jao1:

Kad sam uspio otpustiti sve i pomaknuti granu ispustio je antifriz iz nje. (i tu sam mislio da je priči kraj i da je sve uletjelo u cilindre). Uglavnom je curilo odispod auta.

Grana se nije mogla skinuti cirka 4cm sam ju uspio odvidati. Zapinje na dijelu gdje je remenica pumpe.




Na toj izbočini malo niže zapinje, fali 5mm, a grana se nemože nakosti!


Pumpa


U ovaj skroz desno okrugli ulaz u cilindar (tj. odmah prvi od- strane zupčastog remena) tu mi je stajao antifriz  :jao1:




Na kraju sam dolio oko 7deci destilirane vode. 25 puta provjerava razinu ulja zbog mogučeg antifriza unutra i nikako dokučiti koliko ima jer sam dan prije radio mali servis :laughing-smiley-001: Oko 5-6 puta davao kontakt da pumpa nafila i auto je upalio bez ikakvog dima i vibracija.

Čini mi se da je moja grana u jako dobrom stanju, map je skoro čisti bio..

luka78

Javili mi iz turboservisa iz Uzica, turbina je reparirana, cijena 300 eur. Fizicko ostecenje toplog dijela turbine. Cekam da dodje pa da se namontira. Ala se ja naplaca i nahoda (bukvalno) u zadnja dva mjeseca.

luka78

Juce preuzeo auto. 3 sedmice sam cekao. Zaista drugo auto. Rekose mi u servisu da je u principu kompletno sve novo u turbini. Od usisne grane pa nadole sve je oprano, novo ulje, filteri...Puno me sve kostalo ali eto...

Medjutim, ili kako enlgelzi kazu, however, jutros kada sam ga vozio opet primjetim da pri otpustanju papucice gasa, ako sam prije toga dodavao gas, u par navrata (ne tako cesto kao prije), ponovo se javi onaj zvuk rrrr , koji traje djelic sekunde. Slabije se cuo ali se opet cuo. Taj zvuk mi se nije desavao dok je onih nekoliko dana EGR bio blokiran. Iako sam napomenuo u servisu da se to desavalo, oni nisu culi kada su sve sredili, kazu EGR radi dobro. Odvescu ga opet, ali kao za klinac se nece kod njih cuti kao da gledam. Iako su mnogi rekli, nista mi ne preostaje nego totalna blokada EGRa, ocigledno.