Punto mk1 1.2 brtva glave

Autor Bijela noć, 11 Prosinac 2013, 00:08:56

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 3 Gosti pregledava ovu temu.

dinko1981

Da nemam malo dijete vrlo vjerovatno bih vozio samo skuter (kineski) koji i sada maksimalno koristim kad god mogu bez obzira na vremenske uvjete.

ivanm

tak imam i ja ali piaggio NRG.. ozbiljno razmišljam da se odreknem auta, djece nemam, ali mi je veza sa javnim prijevozom dosta loša.. bez obzira na to došli smo bokte do toga da je luksuz imat običan punto..

dinko1981

Al gledajmo sa vedrije strane, bit će joÅ¡ i gore  :D

ivanm


eLaCiD

Citat: ivanm  u 28 Listopad 2014, 15:11:09
Išli budemo pješice :D
Jeb'ga ak tolko koristiÅ¡ cipele ko auto onda su oni Å¡arafi iz gornjeg posta bagatela, a Punto za soma i pol eura jeftinjak :) probaj izračunat kolko bi te doÅ¡le cipele na 20 milja km godiÅ¡nje. MožeÅ¡ glat  dobit  :super: Punta, dva kompleta brtvi i ruksak Å¡arafa i to boljih... dobro možda ne čitav ruksakj al barem pol  :wiii:

franjo-fritz

Probaj nazvati motor diht i pitaj za djelove
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm

Citat: eLaCiD  u 28 Listopad 2014, 17:03:57
Jeb'ga ak tolko koristiÅ¡ cipele ko auto onda su oni Å¡arafi iz gornjeg posta bagatela, a Punto za soma i pol eura jeftinjak :) probaj izračunat kolko bi te doÅ¡le cipele na 20 milja km godiÅ¡nje. MožeÅ¡ glat  dobit  :super: Punta, dva kompleta brtvi i ruksak Å¡arafa i to boljih... dobro možda ne čitav ruksakj al barem pol  :wiii:


ma ne vozim tak puno, 7000km godišnje max.



Citat: franjo-fritz  u 28 Listopad 2014, 18:53:34
Probaj nazvati motor diht i pitaj za djelove

hvala, budem.. danas sam skinuo dekl i ispuÅ¡nu granu odvrnuo. nakon prskanja wd-om iÅ¡le su matice od grane normalno dolje... ne stignem niÅ¡t drugo do vikenda. radim joÅ¡ tjedan dana cijeli dan  i onda na burzu :(
idući tjedan moram raskopat i složit to..
kablove i Ä'ekove otkopčati, odvrnuti usisnu granu, crijeva, nosač motora, remen i Å¡arafe od glave i trebala bi ić van..

gokiSP

Usisu ti je lakše skinuti s glavom, pa na stolu skinuti s glave.

ivanm

Lakse je meni sa cjevastim kljucem odvrnut tih 8 matica i gurnut granu prema nazad 5cm nego skidat sve te kablove senzore crijeva vakume zicice od ajnsprica dizni dovode i odvode benzina pricvrscene sa jednokratnim selnama i ostala sranja da mi jos koji k***c pukne. Nek sve to stoji pod haubom  ko bu to sve cupal van nije to uno sa frgicem i jednom zicom.. >:(

PuntoZG

Meni je probio dihtung prije cca mjesec dana i trosak je bio 115kn za sarafe i dihtung novi na 1.1
prosli put kad je probio sam dao brusit glavu i izdrazao je cca 15 tkm, sad ju nisam brusio, bumo vidli kolko ce izdrzat

tak da ne kuzim o cemu pricamo da je luksuz imat punta....

franjo-fritz

Citat: ivanm  u 28 Listopad 2014, 22:49:39
Lakse je meni sa cjevastim kljucem odvrnut tih 8 matica i gurnut granu prema nazad 5cm nego skidat sve te kablove senzore crijeva vakume zicice od ajnsprica dizni dovode i odvode benzina pricvrscene sa jednokratnim selnama i ostala sranja da mi jos koji k***c pukne. Nek sve to stoji pod haubom  ko bu to sve cupal van nije to uno sa frgicem i jednom zicom.. >:(
e moj ivane pa nije taj punto kvantana fizikab,,, imas dobre, savjete kako i sto. Al pošto. Si bio ili jesi nisi mehanicar neznam cemu komplikacija.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Sve je to gotovo u jednom danu be puno zurbe.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivanm

Citat: PuntoZG  u 28 Listopad 2014, 23:39:55
Meni je probio dihtung prije cca mjesec dana i trosak je bio 115kn za sarafe i dihtung novi na 1.1
prosli put kad je probio sam dao brusit glavu i izdrazao je cca 15 tkm, sad ju nisam brusio, bumo vidli kolko ce izdrzat

tak da ne kuzim o cemu pricamo da je luksuz imat punta....

ček probio nakon samo 15000km čak i ako je brušena glava, pa zbog čeg? na kojem mjestu?
mislim.. nisam nikad vozio bog zna kakve aute, prije ovoga imao sam punta kupljen sa 120000km i dotjerao ga za 5 godina na 170000km kad je razbijen i nijedna brtva nije otišla nigdje osim ispod dekla.

ovaj sad kaj imam čim sam ga kupio zabrtvio sam sve, semeringe na radilici, brtva ispod dekla itd i sad je sve suho. probio sad taj dihtung kaj je kao normanlo jer tko zna kad je mijenjan.
al tko bu svakih 15000km skidao glavu?

koju brtvu (marku) si uzeo? jel ima neka kvalitnija il je sve isto smeće?

Citat: franjo-fritz  u 29 Listopad 2014, 01:22:06
Sve je to gotovo u jednom danu be puno zurbe.

je al imas sve dijelove na hrpi i nekoga tko će ti odmah pobrusiti glavu čim ju doneseš..


ivanm

Citat: franjo-fritz  u 28 Listopad 2014, 18:53:34
Probaj nazvati motor diht i pitaj za djelove

kaj si reko da se pozovem na tebe za popust?
kaj, uÄ'em, kažem franjo fritz me poslao trebam brtve i to mogu dobit popust, da me ne istjeraju iz dućana.. :)

PuntoZG

Izmedu 3. i 4. cilindra i to izgorio ko da si ga s brenerom skurio...
elringov je bio i opet stavljen