Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 6 Gosti pregledava ovu temu.

marloz

Citat: pirec  u 21 Srpanj 2012, 11:20:56
5 godišnje jemstvo se doplaćivalo i da uzeo sam u AC-u.


pametno ;)

pio

#136
Ja sam bravo kupio  u 4 mj. 2008. i nudili su mi da nadoplatim za 5 god. jamstvo,to nisam htio uzet jel ta garancija poslije 2 god.vrijedila je samo za unutarnje dijelove motora tj.radilica,klipovi i sl.
Badava se samo dobilo to jamstvo samo ako si kupio auto sa bankom koji oni rade.
PIO

get

 Da, standardna tvornička garancija vozila je 2 godine. 2008 se moglo nadoplatiti petogodiÅ¡nje jamstvo, i ako se sjećam, ta nadoplata je koÅ¡tala oko 5000 kuna, pa sam procijenio da se isplati kockati uz pretpostavku da neću imati skuplji kvar od tog iznosa u 3, 4 i 5 godini starosti vozila. Za sada se to sve poklapa. U garanciji nije bila niti jedna ozbiljna zamjerka, dok nakon isteka garancije je bio kvar na automatskoj klimi i poravak je koÅ¡tao 1300kn. Znači do te 5 godine mi je "ostalo" 3700 kuna. I ako neće biti kvara to će mi taman pokriti zamjenu remenja koja ide u petoj godini. A prvi T-Jet-ovi kreću sada (oni kupljeni u 2007 godini).


Inače, danas je obavljen 4 servis vozila (godišnji) na 37750km (znači proteklih godinu dana napravljeno je svega 7000 km).

Izmjena ulja, filtera ulja, filtera kabine -> 783KN (1 litru ulja sam imao)

TakoÄ'er, procijenio sam da ni na ovoj kilometraži neću mijenajti originalne gume (SportContact3) već sam na servisu napravio zamjenu prednjih sa zadnjim. Sva kilometraža vozila je napravljena na tim gumama.

Na servisu su rekli da je sve ostalo u odličnom stanju (disk pločice OK) i to je to.

Jedino mi se slijedeće godine može (tj. sigurno) poklopiti velika investicija zbog zamjene remenja, redovan servis i možda disk pločica, a vjerojatno i ulaganje u gume me očekuje, a to se sve još poklapa sa registracijom vozila :)

Tako da ću napraviti mali fond za auto, da budem spreman.

Ostali osvrt na vozilo nakon četiri godine je i dalje visoka 4/5. Potrošnja je i dalje do 9l/100km. Zadovoljstvo vožnje kao i prvog dana (osim guma :D).

I dalje me iritira loš stalak za bočicu vode, a ostalo je sve iznad očekivanja.

I dalje je vozilo za svaku preporuku!


marloz

Citat: get  u 21 Srpanj 2012, 13:42:41
Da, standardna tvornička garancija vozila je 2 godine. 2008 se moglo nadoplatiti petogodišnje jamstvo, i ako se sjećam, ta nadoplata je koštala oko 5000 kuna, pa sam procijenio da se isplati kockati uz pretpostavku da neću imati skuplji kvar od tog iznosa u 3, 4 i 5 godini starosti vozila. Za sada se to sve poklapa. U garanciji nije bila niti jedna ozbiljna zamjerka, dok nakon isteka garancije je bio kvar na automatskoj klimi i poravak je koštao 1300kn. Znači do te 5 godine mi je "ostalo" 3700 kuna. I ako neće biti kvara to će mi taman pokriti zamjenu remenja koja ide u petoj godini. A prvi T-Jet-ovi kreću sada (oni kupljeni u 2007 godini).


Inače, danas je obavljen 4 servis vozila (godišnji) na 37750km (znači proteklih godinu dana napravljeno je svega 7000 km).

Izmjena ulja, filtera ulja, filtera kabine -> 783KN (1 litru ulja sam imao)

TakoÄ'er, procijenio sam da ni na ovoj kilometraži neću mijenajti originalne gume (SportContact3) već sam na servisu napravio zamjenu prednjih sa zadnjim. Sva kilometraža vozila je napravljena na tim gumama.

Na servisu su rekli da je sve ostalo u odličnom stanju (disk pločice OK) i to je to.

Jedino mi se slijedeće godine može (tj. sigurno) poklopiti velika investicija zbog zamjene remenja, redovan servis i možda disk pločica, a vjerojatno i ulaganje u gume me očekuje, a to se sve još poklapa sa registracijom vozila :)

Tako da ću napraviti mali fond za auto, da budem spreman.

Ostali osvrt na vozilo nakon četiri godine je i dalje visoka 4/5. Potrošnja je i dalje do 9l/100km. Zadovoljstvo vožnje kao i prvog dana (osim guma :D).

I dalje me iritira loš stalak za bočicu vode, a ostalo je sve iznad očekivanja.

I dalje je vozilo za svaku preporuku!



znači u tebe nije bilo znakova koji bi sugerirali da imaš problem sa letvom volana ( škripanje, struganje itd.)??
svaka čast za contice - skoro 40 tkm - mislim da je definitvno vrijeme za mijenjanje istih ;)

get


Nikakvih problema sa letvom. Ili možda ja to ne primjećujem. Ne znam jel bi ovi na servisu to trebali vidjeti, nemam pojma.

Da gume su definitivno za zamjenu, mesa ima, ali to nije to već odavno. Ali računam da se pod zadnje malo vozim, da će izdržati do ulaska u EU.

Ali rekao bih da i disk pločice pokazuju moju umjerenu vožnju, tako da to može ići još jednu godinu, ali definitivno se neću smjeti voziti na niskim temperaturama.

Ali otom potom. Najbitnije je da je auto u TOP stanju :D Neka tako i ostane.

Zanimljivo je da mi i sada ljudi prilaze sa zanimanjem i zanima ih kakav je auto, potroÅ¡nja itd. I da im se baÅ¡ sviÄ'a auto. Eto, i nakon 5 godina od izlaska vozilo je i dalje atraktivno, Å¡to je svakako +.

Eto, toliko od mene.


beast001

Citat: puntoTDI  u 19 Srpanj 2012, 20:35:46
Jbt Fiat u zivotu nije napravio turbo benzinac da grana ne šprungira. Mi s GT-ima smo ih se našvasali.


to su namjerno napravili,tako da nemozemo reci da je perfektan ,mora imati manu,isto kao i najbolji tepih na svijetu mora imati 1 malu gresku.si dobio moju poruku?

Apolon

Prije neki dan uzeo Brava, 1.9 M-jet 120ks. TeÅ¡kom mukom sam se oprostio od mog Punta, koji je plakao dok sam ga vozio drugom vlasniku i prelazio 26 km sa litrom dizela   :smrc:
Zbogom moj dragi Punto, lijepo smo se družili proteklih pet godina. Nisi me nikad iznevjerio a i ja sam tebe dobro pazio  :care1
Neka mi oprosti žena Å¡to sam joj stalno kenjao da pazi preko rupa, da ne lupa vratima, da pazi kad ide u rikverc, da ranije Å¡alta  :D. Neka me svako auto služi kao ti i ja ću biti prezadovoljan  :drive:
Bravo je u testnoj fazi pa ću kasnije da napišem kakvi su utisci.

Pozdrav

get



pirec

Citat: pirec  u 19 Srpanj 2012, 19:57:07
Evo da i ja neku napišem,znači u 1 mj.ove godine na 42000,promjenjena mi je letva volana zbog što večina vas koliko sam vidio na forumu misli da je struganje u volanu,ali nije nego je letva...jučer sam bio na 52000km na redovnom servisu..znači ulje,filter ulja,peludni filter,i zadnje disk pločice i kod pregleda vozila ustanovljen je novi problem.Šprungirala(napukla) je ispušna grana iznad turbine e sad s obzirom na 5.godišnju garanciju letva je ušla u nju zbog relativno malih kilometra i redovnog servisiranja a nadam se da će i ova grana ući u nju bar tako kažu u servisu,zato obratite pozornost na te dvije stvari.

Zaboravio sam dopisati da mi je i zadnji znak otpao sa brave ali je sve riješeno u garnciji,tj.zamjenjen i montiran novi.
DA SAM NORMALAN POLUDIO BI!!!!!!

get



datum prve registracije 29.08.2008.

Znači nešto malo manje od 10 000km godišnje.

Dojmove više manje znate.

Mislim da tek nešto pametno mogu napisati nakon velikog servisa slijedeće godine.

Krov još nisam dirao, nekako si mislim da je bolje da čeka proljeće jer do tada mi realno i neće previ trebati. A sada nisam pri nekom vremenu, a i zahladilo je.



franzi

Vlasnici novog Brava dizelaša - kako ste zadovoljni grijanjem u autu? Pogotovo ako netko ima 1.6jtd verziju. Po testovima ima valjda najlošije grijanje u segmentu.

Ima li Bravo dodatni električni grijač kabine ili rashladne tekućine?

Gemist Nino

Moje radi savrseno,al sam cuo da manualne su jako lose!

franzi

Zato me zanima ima li dodatni električni grijač kakvog ima Stilo recimo.

ccm

Mislim da su na Bravo dizel od proizvodnje od 2008 na gore ugradjivali dodatne el grijace za kabinu. Al nemoj me drzat za tocnu godinu od kad ih ugradjuju, samo znam da ugradjuju.
Nebu mene niko v mojoj koruzi...